Hugo Race Fatalists v Jazz Docku (koncertní série Blues Alive)

Sun, 26 Apr, 2026 at 08:00 pm UTC+02:00

Jazz Dock | Prague

Blues Alive
Publisher/HostBlues Alive
Hugo Race Fatalists v Jazz Docku (koncertn\u00ed s\u00e9rie Blues Alive)
Advertisement
Do Prahy se vrací australský hudebník, producent a spisovatel Hugo Race (ex-Nick Cave & The Bad Seeds, The Wreckery) se svou italskou kapelou Fatalists. V Jazz Docku uvede nový koncertní program vycházející z čerstvě ohlášeného alba I Made It All Up For You, které vychází na labelu Gusstaff Records. Deska přináší existenciální písničkářství rámované charakteristickou směsí roots music, elektroniky, „italských soundtracků“ a desert-rockové energie.
Hugo Race začínal v post-punkovém Melbourne 80. let, byl u rané fáze Nick Cave & The Bad Seeds a založil kultovní The Wreckery. Jeho hudba se přelévá od folku k lounge, od „trance industrial blues“ k psychedelii, od world music k elektronice; mapuje cesty z Austrálie přes Afriku a Turecko až po Berlín a Itálii. Jádro projektu Fatalists tvoří Giovanni Ferrario (kytary/syntezátory), Francesco Giampaoli (basa) a Diego Sapignoli (perkuse). Trio dlouhodobě rozvíjí propojení americana/blues s elektronikou a filmovou, „morriconeovskou“ obrazotvorností, které zvýrazňuje Raceův temný baryton a vypravěčský tah.
Nové album I Made It All Up For You navazuje na úspěšné spolupráce posledních let – s Michelangelem Russem (100 Years), Stevem Kilbeym z The Church (Speed of the Stars) a Giannim Maroccolou (The Vigil, držitel Premio Ciampi). Album nahrála kapela u jezera Puccini nedaleko Florencie. Na albu hostují Jennifer Charles (Elysian Fields) – její hlas zdobí písně I Collide a Broken Love s texty spisovatelky Alannah Hill – a dlouholetý Raceův parťák Michelangelo Russo, který do skladeb Against The World, Born To Fly a Open Field vtiskl éterickou elektrickou harmoniku. Novinka vychází z akustických skic psaných v odlehlé horské chatě v Itálii během zimní vánice. Race hledal „něco melodického a krásného navzdory realitě“, první sadu dvanácti písní zcela přepsal a výsledkem je kompaktní kolekce o proměně: temnota i světlo, konce i začátky – a hlavně způsob, jakým proměnu prožíváme.
Pražský koncert propojí premiérové skladby z I Made It All Up For You s průřezem předchozí tvorbou Fatalists. Očekávejte hutné balady, otevřené plochy a cine-noir atmosféru, která v klubovém prostoru nabývá fyzické intenzity; páteří večera bude křehce melodická, přesto syrová hudba na pomezí americana/blues/alt-rocku.
Sestava:
Hugo Race – zpěv, kytara, sampler
Giovanni Ferrario – kytara, klávesy, zpěv
Diego Sapignoli – bicí, elektronika
Francesco Giampaoli – baskytara
Advertisement

Event Venue

Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 3249/2, 150 00 Praha, Česko, Prague, Czech Republic

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Prague

BROKENCYDE, DOT DOT CURVE - Praha
Sun, 26 Apr at 06:30 pm BROKENCYDE, DOT DOT CURVE - Praha

Distrikt Prague

L\u00d8L\u00d8 (CAN) - PRAGUE
Sun, 26 Apr at 07:00 pm LØLØ (CAN) - PRAGUE

Café V lese

L\u00d8L\u00d8 (US) - PRAGUE
Sun, 26 Apr at 07:00 pm LØLØ (US) - PRAGUE

Café V lese

L\u00d8L\u00d8 in Praha
Sun, 26 Apr at 07:00 pm LØLØ in Praha

Café V lese

\/k\u0159est alba\/ SSSCREAM: bla\u017een\u00e9 budeme a\u017e po smrti
Sun, 26 Apr at 07:30 pm /křest alba/ SSSCREAM: blažené budeme až po smrti

Divadlo X10

Koncert Petry Jan\u016f a skupiny Amsterdam \/ Malostransk\u00e1 Beseda Praha
Sun, 26 Apr at 07:30 pm Koncert Petry Janů a skupiny Amsterdam / Malostranská Beseda Praha

Malostranská beseda

Update Days: Power Platform
Mon, 27 Apr at 08:30 am Update Days: Power Platform

STAGES HOTEL Prague, A Tribute Portfolio Hotel

\u010carod\u011bjnick\u00e1 stezka knihovnou
Mon, 27 Apr at 09:00 am Čarodějnická stezka knihovnou

Klusáčkova 2, 25741 Týnec nad Sázavou, Czech Republic

PETROS KLAMPANIS TRIO (\u0158ecko \/ Estonsko \/ Spojen\u00e9 st\u00e1ty)
Mon, 27 Apr at 07:00 pm PETROS KLAMPANIS TRIO (Řecko / Estonsko / Spojené státy)

Atrium Žižkov, Čajkovského 12a, Praha 3

TROS SKETOS \/ 27.4.
Mon, 27 Apr at 07:30 pm TROS SKETOS / 27.4.

Palác Akropolis

Metropolis koncert
Mon, 27 Apr at 07:30 pm Metropolis koncert

Hudební divadlo Karlín

Orcutt Shelley Miller
Mon, 27 Apr at 08:00 pm Orcutt Shelley Miller

MeetFactory

Prague is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Prague Events