Advertisement
Upptäck HormonYoga – en lugnande och balanserande yogaform som hjälper dig att skapa harmoni i kropp och sinne.Start Efter påsk Måndag 13 april 2026
Tid: kl 19:00 -20:15
Kurslängd: 6 tillfällen
Plats: Yogashala Sundsvall , Esplanaden 18
I HormonYoga fokuserar vi på att stärka och balansera ditt endokrina system med yogapositioner som riktar sig till hypofysen, sköldkörteln, binjurarna och äggstockarna. Stress är en vanlig orsak till hormonell obalans och därför är våra pass särskilt stressreducerande och avkopplande.
Känner du igen dig i symtom som PMS, klimakteriebesvär, sömnproblem, humörsvängningar, hjärndimma, huvudvärk, vallningar, eller minskad energi? HormonYoga är ett naturligt och holistiskt sätt att återfå balans och välmående.
Kursen är öppen för kvinnor i alla faser av livet oavsett om du är nybörjare eller van yogautövare.
Vid kursbokning blir du automatiskt inbokad på alla 6 tillfällen, vi är en sluten grupp dvs samma deltagare varje gång.
Mer kursinformation och bokning hittar du på:
https://www.yogashala.se/hormonyoga/
Välkommen till en kurs för kropp och själ,
Ulrica Wedberg
Lärare i KundaliniYoga, MedicinskYoga,
HormonYoga, GravidYoga, YinYoga och ReikiMaster
#sundsvall #yogasundsvall
Advertisement
Event Venue
Esplanaden 18, 85236 Sundsvall, Sweden, Esplanaden 18, SE-852 36 Sundsvall, Sverige, Sundsvall, Sweden
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






