Hehkuva sinä - joogaretriitti Frantsilassa

Fri, 08 May, 2026 at 05:00 pm to Sat, 09 May, 2026 at 05:00 pm UTC+03:00

Frantsilan Luomuyrttitila Ky | Hameenkyro

Johanna Emilia
Publisher/HostJohanna Emilia
Hehkuva sin\u00e4 - joogaretriitti Frantsilassa
Advertisement
Hei ihanainen✨Vielä 31.1. asti aikaa ilmoittautua mukaan early bird hintaan 390 € (norm 420 €) – sydämellisesti tervetuloa 💛
Lempeä yhden yön retriitti naisille äitienpäiväviikonloppuna, alkukesän kukoistuksessa 8.-9.5.2026
Tule viettämään hemmottelevaa laatuaikaa Frantsilan rauhoittavassa ympäristössä, ja astumaan oman hehkusi, pehmeytesi ja feminiinin voimasi äärelle. Viikonlopun aikana saat levätä, laskeutua kehoosi ja antaa itsellesi sen, mitä arjessa usein jää kaipaamaan, kuten omaa tilaa, hoivaa ja lempeää yhdessäoloa.
Retriitin teemoina kulkevat kukoistus, runsaus, pehmeys, naiseus, kehon viisaus ja kevään heräävä energia. Ohjelma rakentuu niin, että keho ja mieli saavat vuorotellen elävöityä, sulaa ja levätä.
Joogaharjoituksemme ammentavat kundaliinijoogan, shaktitanssin, vapaan liikkeen ja syvärentouttavan yin-joogan eheyttävästä viisaudesta. Liike, hengitys ja kehollinen läsnäolo tukevat sinua palaamaan oman feminiinisen rytmisi äärelle – siihen, joka on yhtä aikaa pehmeä ja voimakas.
Saamme myös viipyillä keväisen luonnon keskellä sekä laskeutua helliviin yin-asentoihin, joita syventävät lempeä kosketus ja kristallimaljojen rauhoittavat värähtelyt. Yhdessä jaettu naisten energia on syvästi ravitsevaa ja kantavaa.
Tälle viikonlopulle olet tervetullut juuri sellaisena kuin olet.
Alustava ohjelma
Perjantai
17.00 Saapuminen ja huoneisiin majoittuminen
Aloitus piirissä & kehollinen harjoitus
Päivällinen
Sauna & rentoutuminen
Yöunille
Lauantai
8.00 Kehoa lempeästi herättelevä harjoitus
Ravitseva ja runsas Aamiainen
Omaa aikaa
Syventävä harjoitus
Lounas
Luonnon äärelle virittäytyminen
Loppupiiri
17.00 Kohti kotia
Hinta ja ilmoittautuminen
Retriitin kokonaishinta: Earlybird 390 € (sis. alv) 31.1.2026 asti, normaalihinta 420 €
– Varausmaksun earlybird hinta 190 €, (norm 220 €)
– Loppumaksu 200 € (majoitus, ruokailut, sauna) laskutetaan 3 viikkoa ennen retriittiä
Hintaan sisältyy:
✓ majoitus
✓ ruokailut
✓ harjoitukset ja sauna
Ilmoittaudu mukaan täältä: https://frantsilantila.com/tuote/hehkuva-sina-joogaretriitti-frantsilassa/
Peruutusehdot: Ilmoittautuminen on sitova. Esteen sattuessa maksua ei palauteta, mutta voit siirtää sen toiselle osallistujalle.
Luethan huolella seuraavat peruutusehdot, joihin sitoudut ilmoittautuessasi retriitille.
Huomioithan, että ilmoittautumislomakkeen täytettyäsi sitoudut maksamaan varausmaksun 190 €/220 € (sis. alv 14%). Laskun saat sähköpostitse ilmoittautumisen jälkeen (7pv maksuaika). Varausmaksua ei palauteta esteen sattuessa, mutta voit kuitenkin lahjoittaa paikkasi ystävälle ja ilmoittaa muutoksesta järjestäjälle sähköpostitse [email protected].
Sairastapauksissa (lääkärintodistusta vastaan) palautamme varausmaksun, josta vähennämme toimistokulun (50€).
Loppumaksun 140 € lähettää Frantsilan tila Oy sähköpostitse noin 3 viikkoa ennen retriittiä (7pv maksuaika).
Järjestäjällä on oikeus peruuttaa retriitti, mikäli ilmenee ylivoimainen este (force majeure) tai osallistujia ei ole tarpeeksi. Tällöin kaikki maksetut maksut palautetaan.
Järjestäjä ei ole terveydenhuollon ammattilainen, eikä voi arvioida retriitin sisällön sopivuutta yksilöllisesti. Osallistujan vastuulla on arvioida onko retriitti sopiva hänen terveydentilassaan.
Osallistuja osallistuu retriitille omalla vastuullaan huolehtien omasta tapaturmavakuutuksestaan. Tapahtuman järjestäjä ole vastuussa osallistujalle tai hänen omaisuudelleen aiheutuvasta mahdollisesta haitasta.
Ohjaajat:
Saara on kundaliini(KRI)- ja Yin Tonics® -joogaopettaja, äänihoitaja sekä shaktitanssin (Shakti Dance®) ohjaaja. Saaran ohjaus on feminiinistä, intuitiivista ja maadoittunutta, ja hänen sydämensä syvin kutsu on luoda sallivia tiloja, joissa voimme vapautua tuntemaan ja olemaan kaikkea sitä, mitä todellisuudessa olemme.
Ig @saarakristiiina / https://www.saarakristiina.fi/saara

Johanna on joogaopettaja ja Shaktitanssin (Shakti Dance®) ohjaaja. Johannalle on tärkeää tukea ja opastaa jokaista omassa harjoituksessa ja rohkaista rakkaudella hyväksymään ja arvostamaan asioita läsnäoloa vahvistamalla.
Ig @johannaemiliafi / https://www.johannaemilia.fi/johanna-1
Jos sinulle herää mitään kysyttävää retriittiin liittyen, laita rohkeasti viestiä: [email protected]
Rakkaudella tervetuloa,
Saara & Johanna
Advertisement

Event Venue

Frantsilan Luomuyrttitila Ky, Hämeenrön Lähikatsastus, Tippavaarantie 10, FI-39200 Hämeenkyrö, Suomi, Hameenkyro, Finland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Hameenkyro

Hyvinvointip\u00e4iv\u00e4 \ud83e\uddd8\ud83c\udffb\u200d\u2640\ufe0f\ud83c\udf31
Sat, 09 May at 10:00 am Hyvinvointipäivä 🧘🏻‍♀️🌱

Kauppakatu 8, Ikaalinen

\u00c4itienp\u00e4iv\u00e4n ruokailu Korsukyl\u00e4ss\u00e4
Sun, 10 May at 01:00 pm Äitienpäivän ruokailu Korsukylässä

Kivimäenkuja 152, 38800 Jämijärvi, Finland

Yl\u00f6j\u00e4rven ryhm\u00e4n\u00e4yttely FCI 4, 6 ja osa 5, my\u00f6s pennut
Thu, 14 May at 09:00 am Ylöjärven ryhmänäyttely FCI 4, 6 ja osa 5, myös pennut

Toivolan lava

J\u00e4mi-p\u00e4iv\u00e4
Thu, 14 May at 10:00 am Jämi-päivä

Jämintie 655, FI-38800 Jämijärvi, Suomi

Rompetori Parkanossa la 16.5. klo 9-14
Sat, 16 May at 09:00 am Rompetori Parkanossa la 16.5. klo 9-14

Ahertajankatu 5, 39700 Parkano, Finland

Wanhat Vehkeet ja Romppeet
Sat, 16 May at 10:00 am Wanhat Vehkeet ja Romppeet

Karhoistentie 3, 39500 Ikaalinen, Finland

Hameenkyro is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Hameenkyro Events