Advertisement
Kære alle!Klubben indkalder til generalforsamling på vegne af både HBF og DBFF lørdag den 24. januar 2025. I samme forbindelse afholdes klubmesterskaber med single-turnering fredag den 23. januar samt double-turnering om lørdagen efter HBF's og DBFF's generalforsamling.
Den nuværende bestyrelse vil gerne opfordre så mange som muligt til at møde op og tage del i vores fælles ansvar omkring klubben. Vi understreger, at fremmøde på ingen måde må anses som en tilkendegivelse eller indirekte tvang til at tage en bestyrelsespost – også selvom der skulle være poster uden frivillige til at tage dem. Det vigtigste er, at dem der melder sig har lysten til at drive klubben, ikke fordi de føler sig nødt til det.
Der kræves absolut ingen forudgående bestyrelseserfaring, og der skal nok gives plads til rolig opstart samt overlevering fra afgående medlemmer såvel som fra de siddende medlemmer af bestyrelsen.
Er der spørgsmål til bestyrelsesarbejdet forud for generalforsamlingen, så skriv blot til klubbens mail ([email protected]). Alle er velkomne i bestyrelsen uanset om man er nyt eller mangeårigt medlem.
Programmet (med forbehold for ændringer) er som følger:
---------- FREDAG den 23. januar
Klubben åbner kl. 17:00.
Turneringen starter kl. 18:00 (Tilmelding i baren senest 17:50!).
Det koster 50 kr. per pers.
Der spilles swiss i seedning og single elimination i knock-out.
Præmiepuljen fordeles til top 3 med split på 60/30/10.
---------- LØRDAG den 24. januar
Klubben åbner kl. 9:30.
HBF Generalforsamling starter kl. 10:00.
DBFF Generalforsamling starter kl. 11:30 (eller umiddelbart efter HBF's + kort pause).
Turneringen starter kl. 13:00 (Tilmelding i baren senest 12:50!).
Det koster 50 kr. per pers.
Der spilles swiss i seedning og double elimination i knock-out.
Præmiepuljen fordeles til top 3 med split på 60/30/10.
Vi gør opmærksom på, at det ikke vil være muligt at spille/træne i klubben mens der er generalforsamling - heller ikke ved bordene helt ude ved døren, nej.
Tilmelding til turneringen foregår via klubbens bar. Vi vil sætte pris på, at alle ikke kommer i sidste øjeblik og melder sig til, da dette vil betyde en udskudt turneringsstart og kortere kampe for at kunne overholde tidsplanen og klubbens åbningstid.
---------- HBF DAGSORDEN:
(med forbehold for ændringer, se punkt 6)
1. Valg af dirigent.
2. Valg af referent.
3. Formandens beretning fra det forløbne år.
4. Forelæggelse af regnskab for det forløbne år til godkendelse, samt budget for det kommende år.
5. Fastsættelse af kontingent.
6. Behandling af indkomne forslag.
7. Valg af formand.
8. Valg af næstformand
9. Valg af kasserer.
10. Valg af bestyrelsen.
11. Valg af bestyrelsens suppleanter.
12. Valg af 2 revisorer og en revisorsuppleant.
13. Eventuelt.
---------- DBFF DAGSORDEN:
1. Valg af dirigent.
2. Valg af referent.
3. Formandens beretning fra det forløbne år.
4. Forelæggelse af regnskab for det forløbne år til godkendelse, samt budget for det kommende år.
5. Fastsættelse af kontingent.
6. Behandling af indkomne forslag.
7. Valg af landstræner.
8. Valg af formand.
9. Valg af kasserer.
10. Valg af bestyrelsen.
11. Valg af bestyrelsens suppleanter.
12. Valg af 2 revisorer og en revisorsuppleant.
13. Eventuelt.
Forslag (punkt 6) for både DBFF og HBF bedes indsendt på mail til [email protected]
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Ahlefeldtsgade 18, kld. tv, 1359 Copenhagen, Denmark, Ahlefeldtsgade 18, 1359 København K, Danmark, Copenhagen , Denmark
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











