Advertisement
Hanne Lynge er aktuel med sit nye album Do It, som både kan købes på vinyl og CD hos RecordPusher.I den anledning giver Hanne Lynge & Henrik Hylle koncert i butikken fredag den 24. april om eftermiddagen, hvor de vil præsentere et udvalg af sangene fra det nye album.
På scenen leverer Hanne Lynge vokal og akustisk guitar, mens Henrik Hylle supplerer med elektrisk guitar. Sammen skaber de et nærværende og dynamisk udtryk, hvor sangene står klart, og samspillet tilfører både varme og intensitet.
Henrik Hylle slog igennem som sangskriver i 90’erne med bandet Colorblind. I samme periode udgav Hanne Lynge sit første album Different sides, og siden har hun udgivet en række singler og spillet et hav af koncerter.
Efter koncerten vil der naturligvis være mulighed for at købe albummet signeret.
Advertisement
Event Venue
Overgade 12, 5000 Odense, Denmark, Overgade 12, 5000 Odense C, Danmark, Odense, Denmark
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











