Advertisement
Te aggódsz érte, amíg várandós vagy, te küzdesz a szoptatással, te éjszakázol vele, ha beteg, csak a te karjaidban nyugszik meg. A te szíved szakad meg a beszoktatásnál, egyensúlyozol munka és a család között, miközben érzed, hogy már valami nagyon mást szeretnél csinálni, de nincs bátorságod váltani, ez az időszak most nem rólad szól, hanem a családról.
Te szerzed be az iskolai cuccokat, otthon maradsz, ha beteg valaki, próbálod megoldani a szüneteket, és órákig beszélgetsz vele, ha konfliktusa van a barátaival. Megszervezed a szülinapokat, meghívod a barátokat, feldíszíted a lakást és izgulsz, hogy jól érezzék magukat.
Jó lenne néha nőként is működni, nem csak anyaként, ha maradna rá időd, de nincs segítség, örülsz, ha nem alszol el este a gyerekekkel. A tested már rég nem az, amit szívesen nézel a tükörben, sportra már végképp nem jut időd, minden mozgásod a takarítás, ami végeláthatatlannak tűnik.
Aztán egyszer csak nem tudod, mi a bajod. Csak azt érzed, fáradt vagy, és egyre gyakrabban sírsz. A környezeted sem érti, mi lelt, hiszen mindened megvan.
De mikor foglalkoztál úgy igazán csak magaddal? Meg tudod-e fogalmazni, mire lenne szükséged, hogy jobban érezd magad, vagy már szavaid sincsenek egyes szám első személyben?
Mikor terveztél meg egy napot csak a magad örömére, nem azon gondolkodva, hogy ki vigyáz addig a gyerekekre, vagy mit esznek majd, amíg te nem vagy otthon?
Nők generációin átívelő viselkedésminta ez, ami egyenes utat nyit az érzelmi kiégés felé. Sokszor nem is vesszük észre, miben vagyunk, csak amikor már a semmi nem jó, semmi nem motivál, teljes letargiával végezzük a mindennapi legegyszerűbb teendőket is.
Ha magadra ismersz, várunk egy sorstársi közösségbe, ahol nők, anyák együtt nézünk rá ezekre a mintáinkra.
Hol szavakkal, hol szavak nélkül tanuljuk meg és tanítjuk egymásnak az empátiát magunkkal szemben, ébresszük fel a gondoskodást nem csak mások, hanem magunk felé is.
Megpróbáljuk megérteni, miért nehéz nemet mondani az egyre növekvő feladathalmazra, vagy megvonni a saját határainkat. Kimondjuk, hogy mik a belső igényeink, és mi tart vissza attól, hogy kifejezzük őket. Megadjuk egymásnak és magunknak a belső engedélyt arra, hogy a most mi legyünk a fontosak, és mások hallgassák meg, mire van szükségünk.
A gondoskodom, tehát vagyok helyett megéljük a gondoskodom magamról, mert fontos vagyok működést.
Idegen, furcsa ez, mert nem ehhez vagyunk szokva.
Hiszem, hogy egy női, anyai közösségben lehet ebből kiutat találni. Hiszek a közösség erejében, a nők egymást megtartó, támogató erejében. Gyere el, hogy a következő generációknak már ne legyen ez olyan idegen.
Az alkalmakat havi rendszerességgel tervezem, de nem egymással összefüggően, arra jössz el, amelyikre tudsz, szeretnél, lehetőséged van.
A workshopot vezeti Légrádi Nóra, mentálhigiénés szakember, coach, gyászkísérő, 4 gyermek édesanyja.
Részvételi díj: 5000 Ft
A csoport minimum 5, maximum 12 fővel indul.
Részvételedet az alábbi űrlapon tudod jelezni: https://forms.gle/NSi6asQxb5a8Bjmu6
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Petőfi45, Pécs, Pecs, Hungary