Advertisement
4-asis Muzikos Festivalis „Žaižaruojančių žiežirbų žaismas“MUSICA NATURAE - Gamtos muzika
Genezė - tai pradžia, kilmė
Atlikėjai:
Motiejus Bazaras, fortepijonas
Guoda Gedvilaitė, fortepijonas
Elinga Stigaitė, fortepijonas
Evengelos Papamanolis, fortepijonas (Graikija)
Koncerto programa:
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis - Miške
Ottorino Respighi - Romos pušys
R. Schumann - Papillons op. 2 - Miško scenos op. 82
Selga Mence - Gamtos giesmės
GENESIS - METAMORPHOSIS - ECOSOPHIA - DIS(U)TOPIA - tai keturių meninių koncertų ciklas, kurį sudaro muzikinė kelionė, siekianti atkreipti dėmesį į mus supantį labai gražų, bet naikinamą pasaulį.
www.ziezirbos.lt
Apie atlikėją:
GUODA GEDVILAITĖ
www.guoda.de
Jau daugiau kaip 30 metų Lietuvos ir daugelio užsienio šalių scenose koncertuoja viena ryškiausių lietuvių pianisčių, Vokietijoje gyvenanti GUODA GEDVILAITĖ. Jos atliekamos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Jos scenos partneriai yra ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, šokėjai arba džiazo atlikėjai.
Po studijų M.K. Čiurlionio menų mokykloje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Veronikos Vitaitės kl.) pianistė meistriškumą tobulino prof. Levo Natochenny klasėje Frankfurte prie Maino. 1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė pelnė pirmąsias premijas ir kituose tarptautiniuose konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), „Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), Ennio Porrino Kaljaryje (2000), Kamerinės muzikos Frankfurte (2002). Pianistė koncertavo kaip solistė ir su simfoniniais orkestrais daugelyje Europos šalių, Šiaurės Amerikoje, Japonijoje, dalyvavo Gštado vasaros muzikos festivalyje Šveicarijoje, „Meraner Wochen“ Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerinės muzikos festivalyje Prancūzijoje, G. Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze, Austrijoje, su ilgamečiu dueto partneriu smuikininku V. Čepinskiu 2000 m. debiutavo„Weill Recital Hall“ („Carnegie Hall“) Niujorke. Išleisti 8 įrašų albumai, atskleidžia pianistės daugiapusiškumą nuo jaukių miniatiurų iki monumentalių Beethoveno kūrinių. Naujausias pianistės darbas - J.S.Bacho ir baroko meistrų muzikos kompaktinė plokštelė su Genuin kompanija Leipcige: Bach - Echoes of Eternity.
Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Savo iniciatyva ji sėkmingai įgyvendina daugybę muzikinių projektų, jungiančių abiejų šalių muzikus – „Claros Schumann Salon“, „Piano & Percussion Show“, „Piano Duo Gedvilaitė–Ejiri“ ir kt.
Savo kūrybine energija ir meninėmis idėjomis pianistė šiandien įkvepia net du muzikos festivalius. Vienas jų – „Žaižaruojančių žiežirbų žaismas“, kuris 2026 m. gegužės 12–17 d. jau ketvirtą kartą pakvies muzikos mylėtojus į Vilniaus Rotušę. Šių metų festivalio tema – muzika ir gamta, kviečianti ne tik įsiklausyti į gamtos įkvėptus garsus, bet ir susimąstyti apie ekologinius mūsų aplinkos aspektus. Kitas G. Gedvilaitės kūrybinės veiklos uostas – jos gimtajame mieste Druskininkuose kasmet vykstantis tarptautinis menų festivalis „Čiurlionio paliesti“.
Už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą, puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį meną Druskininką kurorte, už jaunųjų Lietuvos talentų globą, už Lietuvos ir Druskininkų vardo garsinimą pasaulyje Guodai Gedvilaitei 2022 metais buvo skirtas Druskininkų miesto garbingiausias kultūros srityje apdovanojimas – Kultūros Puoselėtojos Premija.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Vilniaus rotušė, Didžioji gatvė 31, LT-01128 Vilnius, Lietuva, Vilnius, Lithuania
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






