Advertisement
"Na wyszorowanym stole przed każdą znalazło się jajko wielkanocne wycięte z ligniny, przystrojone źdźbłami trawy, które nieznacznie urywałyśmy wychodząc na „austreten”. Na środku garnek z naszymi witkami – na nich cudne, delikatne, zielone listeczki. Z jaką radością patrzyłyśmy na ten symbol odradzającej się natury!"Aleksandra Bielerzewska
Wielkanoc – święto Zmartwychwstania. Święto nadziei. Nigdy jednak nadzieja nie była tak bardzo potrzebna jak w czasie wojny – pośród bombardowań, aresztowań i bolesnej rozłąki z bliskimi. Szczególnego, głęboko symbolicznego znaczenia Wielkanoc nabrała wiosną 1945 roku, gdy to, co złe, powoli odchodziło w przeszłość, a rodziła się nadzieja i wiara w nowe, lepsze i spokojniejsze życie.
Serdecznie zapraszamy na kolejne muzealne spotkanie przy herbacie, tym razem pod hasłem „Gdy nadzieja trwa. O Wielkanocy w okresie okupacji”. Opowiemy o znaczeniu Świąt wielkanocnych w czasie II wojny światowej, o tym, jak obchodzono je u schyłku działań zbrojnych, a także wspólnie ozdobimy kartonowe jajeczka z wykorzystaniem tego, co można znaleźć w domowej szufladzie.
28 marca 2026 r.
godz. 12:00
Wstęp bezpłatny!
Obowiązują zapisy.
e-mail: [email protected]
tel. 61 813 06 81
Advertisement
Event Venue
Niezłomnych 2, 62-030 Lubon, Poland, ulica Niezłomnych 2, 62-030 Luboń, Polska, Poznan, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











