Fotball-VM: Argentina / Østerrike + Frankrike / Irak + Norge / Senegal // Drammen kulturhus

Mon, 22 Jun, 2026 at 05:00 pm UTC+02:00

Drammen kulturhus | Drammen

Drammen kulturhus
Publisher/HostDrammen kulturhus
Fotball-VM: Argentina \/ \u00d8sterrike + Frankrike \/ Irak + Norge \/ Senegal \/\/ Drammen kulturhus
Advertisement
19.00 – Argentina / Østerrike
23.00 – Frankrike / Irak
02.00 – Norge / Senegal
Gratis inngang, men det er mulighet til å reservere noen eksklusive sitteplasser (begrenset antall, les mer under)
Mandag 22. juni er en av de store kveldene i VM 2026, med tre oppgjør som kombinerer flere av turneringens sterke nasjoner og et etterlengtet norsk senkapittel.
Kl. 19:00 møter Argentina Østerrike. Argentina er en av fotballens mest meritterte nasjoner med tre VM-titler (1978, 1986 og 2022), og går inn i mesterskapet som en av favorittene etter triumfen i 2022. Østerrike har en historisk VM-tradisjon, men har hatt få deltakelser i nyere tid og har ikke markert seg med avanserte sluttspillresultater i moderne VM-sammenheng.
Kl. 23:00 spiller Frankrike mot Irak. Frankrike er blant de største nasjonene i internasjonal fotball med VM-gull i 1998 og 2018, samt finaleplass i 2022. Irak har kun én tidligere VM-deltakelse, i 1986, og har historisk sett ikke gått videre fra gruppespillet, men representerer en nasjon med solid utvikling i asiatisk fotball.
Natten avsluttes kl. 02:00 med Norge mot Senegal. Dette er en kamp med stor norsk interesse, der Norge spiller sitt andre gruppespilloppgjør i VM 2026 etter comeback i mesterskapet for første gang siden 1998. Senegal har etablert seg som en av Afrikas sterkeste nasjoner, og skrev historie i 2002 med kvartfinale i sitt debut-VM, samt ny solid prestasjon med avansement fra gruppespillet i 2022.
Kvelden rommer dermed både favorittoppgjør, etablerte stormakter og et norsk nattoppgjør med stor betydning i gruppespillet.
Det er gratis inngang på alle visninger under Fotball-VM, men det er mulighet til å kjøpe noen eksklusive sitteplasser (begrenset antall). Resten av lokalet er forbeholdt dropin, og har ingen reservasjonsmuligheter.
3-seters sofa (inkl. 3 drikkebonger + 3 pølsebonger): 750,-
2-seters sofa (inkl. 2 drikkebonger + 2 pølsebonger): 500,-
Sitteplass i sofarekke langs vegg (inkl. 1 drikkebong + 1 pølsebong): 250,-
Reserverte sitteplasser må gjøres krav på senest 30 minutter før kampstart. Etter dette blir sofa/sitteplass frigjort til drop in-kunder. Vi har også gode alkoholfrie alternativer ved bruk av drikkebong.
Dørene åpnes kl. 17.00
Advertisement

Event Venue

Drammen kulturhus, Grønland 57,Drammen, Norway

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Drammen

\u00c5pen kirke og enkel sommerlunsj
Tue, 23 Jun at 11:00 am Åpen kirke og enkel sommerlunsj

Fjell Kirke

St. Hans feiring p\u00e5 Blaafarvev\u00e6rket - 250 \u00e5rsjubileum
Tue, 23 Jun at 03:00 pm St. Hans feiring på Blaafarveværket - 250 årsjubileum

Koboltveien 11, 3340 Åmot på Modum, Norway

Workshop Yin yoga for hofter med gongavspenning
Wed, 24 Jun at 06:00 pm Workshop Yin yoga for hofter med gongavspenning

Yogafri

Litteratur til lunsj
Thu, 25 Jun at 12:00 pm Litteratur til lunsj

Grønland 58, 3045 Drammen, Norway

Drammen is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Drammen Events