Advertisement
Malin Olsen Johansen er psykologspesialist i Helgelandssykehuset. Hun er utdannet psykolog fra NTNU og er i dag ph.d.-kandidat i MOM-IN-studien, i samarbeid med UiT, NTNU og St. Olavs hospital.Malin jobber blant annet med psykiske helseplager som kan oppstå etter fødsel – som fødselsdepresjon og fødselspsykose. Dette er alvorlige, men ofte lite kjente tilstander som kan ramme både mor, partner og hele familien.
Som klinisk psykolog har hun vært med på å utvikle Orkdalsmodellen, en behandlingsform der mor, baby og partner i større grad får være sammen under behandling. Modellen brukes i dag ved St. Olavs hospital og Helgelandssykehuset.
I forelesningen vil Malin snakke om hva fødselsdepresjon og fødselspsykose er, hvordan disse tilstandene kan oppleves av både mor og familie, og hvilken behandling som anbefales for denne gruppen. Hun vil også belyse hva slags tilbud som faktisk finnes i Norge i dag, samt presentere Orkdalsmodellen og MOM-IN-studien, og forklare hvorfor familievennlig behandling er så viktig.»
Det vil også bli et åpent møte med Sandnessjøen sanitetsforening.
Arrangementet er et samarbeid mellom Sandnessjøen sanitetsforening og Kulturbadet bibliotek
Det blir gratis servering av kaffe, te og kjeks.
Tid og sted:
9. Mars klokken fra 19:00 til 21:00
Lillescenen på kulturbadet bibliotek
Arrangementet er helt gratis å delta på. Velkommen!
Advertisement
Event Venue
Torolv Kveldulvssonsgt. 10, 8800 Sandnessjøen, Norway, Torolv Kveldulvsons gate 10, 8800 Sandnessjøen, Norge, Sandnessjoen, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





