Advertisement
Velkommen til førjulskveld på Sletta! Tirsdag 9.desember er det julestemning over alt på Vestnorsk Utvandringssenter. Kafe Emigranten er open mellom 17-20. Her blir enkel juleverkstad der barn og vaksne kan lage julepynt eller julekort, ein kan finne fine julegåver i museumsbutikken eller berre møte folk for ein prat og ein kopp kaffi. Vi lager julestemning og legg til rette for ei fin stund i førjulstida.
Klokka 18 inviterer vi til allsongkonsert i Emigrantkyrkja. Vi speler og syng kjende og kjære julesongar, og barn og vaksne inviterast med i allsong og den gode julekjensla. Vi har Glenn Sørskår med oss på trekksepel som føl oss gjennom julesongane.
I husa på prærien pyntar vi med tradisjonell julepynt i vindauga i heile desember. Vi anbefaler ein stemningsfull kveldstur ned til Prærielandsbyen for frisk luft og koseleg gjensyn med gamle julenissar og julepynt.
Ta med venner og familie til Sletta tirsdag 9.desember, og del og skap juleminner!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Hellandsvegen 541, 5939 Sletta, Norway, Hellandsvegen 541, 5939 Alver, Norge, Bergen, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











