Advertisement
05.03 – 05.04DÁIDDA x Juhls
Denne våren har vi gleden av å presentere en helt spesiell utstilling hos DÁIDDA Galleri i Oslo. For første gang vises et samlet utvalg originale malerier av Frank Juhls, direkte fra Juhls Silver Gallery i Kautokeino.
Frank Juhls er først og fremst kjent for sitt arbeid med sølv og for Juhls Silvergallery i Kautokeino - det særegne huset og arkitekturen som han skapte sammen med sin kone Regine Juhls. Maleriene hans rommer et eget og personlig kunstnerisk uttrykk. I denne utstillingen får publikum anledning til å oppleve denne siden av hans kunstnerskap på nært hold, og bli kjent med en mindre kjent, men like vesentlig del av hans skapende liv.
Utstillingen markerer starten på et nytt samarbeid mellom DÁIDDA og Juhls. I forbindelse med visningen lanserer vi et utvalg nummererte kunstreproduksjoner, basert på høyoppløselig kunstfotografering av originalene og printet på eksklusive Hahnemühle kunstpapirer i museumskvalitet. Hvert verk er produsert med stor presisjon og farge-riktighet med respekt for originalens farger og detaljer.
Dette er en sjelden anledning til å oppleve Frank Juhls’ malerier i Oslo – og samtidig sikre seg en reproduksjon i begrenset opplag.
Vernissage 5. mars kl. 18.00
Sunniva Juhls vil være til stede.
Velkommen.
—
DÁIDDA Galleri & Printlab
Advertisement
Event Venue
Thorvald Meyers gate 19, 0555, Thorvald Meyers gate 19, 0555 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











