Advertisement
100 metų kultūros pasakojimų – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus tęsia paskaitų ciklą, skirtą šalies teatro, muzikos ir kino istorijai, naujausiems tyrimams ir netikėtiems atradimams. 2026 m. balandžio 15 d., 18 val. 18 val. kviečiame į antrąjį ciklo renginį – į dr. Vincenzo De Martino paskaitą-koncertą „M. K. Čiurlionio kūryba užsienio šalių pianistų repertuare ir jų dalyvavimas M. K. Čiurlionio vardo konkurse“. Tądien minėsime ir Pasaulinę meno dieną, o ši paskaita-koncertas yra parodą „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“ lydintis renginys.
Ši paskaita-koncertas nagrinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fortepijoninės muzikos buvimą ne lietuvių pianistų repertuare, kaip jų dalyvavimo tarptautiniame M. K. Čiurlionio konkurse pasekmę.
Taip pat skambės M. K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui.
Šis renginys – projekto „Lietuvių fortepijoninio kanono interpretacijos“ , finansuojamo Lietuvos mokslo tarybos (LMT), dalis.
Renginys vyks anglų kalba. Nemokamas.
Vincenzo De Martino gimė 1992 m. Kaljaryje (Italija). Nuo šešerių metų pradėjo mokytis skambinti fortepijonu pas Elisabettą Steri. Nuo 2011 m. studijavo Kaljario „G. P. da Palestrinos“ valstybinėje konservatorijoje, Maria Lucia Costa fortepijono klasėje, ir 2015 m. įgijo bakalaurą su aukščiausio laipsnio pagyrimu. Nuo 2015 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje, ir 2017 m. įgijo magistro laipsnį. 2021 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantūrą.
Jis yra įvairių tarptautinių pianistų konkursų finalistas ir nugalėtojas, tarp jų – tarptautinis Stasio Vainiūno pianistų konkursas, 2018 m. Jis taip pat buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dėl rezultatų muzikos konkursuose 2019 m.
Pianistas koncertavo Italijoje, Austrijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Lenkijoje ir Baltijos šalyse kaip solistas, akompaniatorius bei kamerinių ansamblių narys. Nuo 2018 m. jis nuolat akomponuoja lietuvių operos žvaigždei Nomedai Kazlaus. 2025 m. vasario 16 d. pasirodė iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti Lietuvos Respublikos Prezidentūroje kartu su sopranu Giedre Kiseliūte, renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
Daugiau informacijos: https://ltmkm.lt/renginiai/dr-vincenzo-de-martino-paskaita-koncertas-m-k-ciurlionio-kuryba-uzsienio-saliu-pianistu-repertuare-ir-ju-dalyvavimas-m-k-ciurlionio-vardo-konkurse/
Advertisement
Event Venue
Vilniaus g. 41, 01119 Vilnius, Lithuania, Vilniaus gatvė 41, LT-01119 Vilnius, Lietuva, Vilnius, Lithuania
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











