Dobbeltkonsert: Petter Carlsen og Kristin Fjellseth med Mjøscellistene // Gjøvik Kino & Scene

Fri, 08 May, 2026 at 08:00 pm UTC+02:00

Elvegata 2-4, 2815 Gjøvik, Norway | Gjovik

Gj\u00f8vik Kino & Scene
Publisher/HostGjøvik Kino & Scene
Dobbeltkonsert: Petter Carlsen og Kristin Fjellseth med Mj\u00f8scellistene \/\/ Gj\u00f8vik Kino & Scene
Advertisement
Låtskriver og artist Petter Carlsen, også kjent fra tungrock-bandet Pil & Bue, kommer fra Alta til Gjøvik for en eksklusiv solokonsert i Friscena. Han deler scenen med låtskriver og vokalist Kristin Fjellseth, også kjent fra trioen Songs From The Sea, og celloduoen Mjøscellistene – Karen Flesvig og Ida Malene Kvem.
Vi gleder oss stort til å ønske velkommen til en helt spesiell dobbeltkonsert i Friscena!
Petter Carlsen skriver låter som publikum og kritikere har satt pris på i snart 20 år. Musikken er melodiøs og atmosfærisk, og alternativ pop er en treffende merkelapp. Finnmarkingen har hittil gitt ut fem plater, der hans nyeste, «The Sum of Every Shade», viser mer av alle sidene hans. I år er det også 15 år siden hans andre plate, «Clocks Don't Count», ble gitt ut – et jubileum som feires i Friscena.

«... Etter snart 20 år som soloartist har Petter Carlsen samlet en skattekiste med perler, det hele forvaltet og formidlet med kjærlighet, teft for nydelige melodilinjer, snedige gitarriff og englestemme.» – Altaposten

Der Petter Carlsen inviterer inn i sitt melodiøse og atmosfæriske univers, møter vi denne kvelden også et helt annet – men like stemningsfullt – uttrykk.

Kristin Fjellseth og Mjøscellistene forener krefter i et nytt og stemningsrikt prosjekt som løfter fram et rent, akustisk og organisk uttrykk. I sentrum står musikk som våger å være både hudløs og storslått – der varme vokaler og dype celloklangflater møtes i et tidløst, nært og utforskende univers. Samarbeidet mellom Fjellseths særegne stemme og Mjøscellistenes lyriske, presise og dynamiske samspill skaper et klangunivers som beveger seg sømløst mellom vise, folk, kammerpop og moderne klangestetikk.

Repertoaret består av nyskrevne komposisjoner med tekst og melodi av Kristin Fjellseth, arrangert for cello av Gaute Schrøder. Tekstene kretser om de store eksistensielle spørsmålene – tro og tvil, indre kamper og menneskesinnets mange fasetter. Alt formidles gjennom et poetisk språk som gir rom for både lys og mørke, styrke og sårbarhet.

Sammen byr disse fire musikerne på en kveld der to uttrykk møtes i et felles ønske om å begeistre.

Foto Mjøscellistene: Taraz Bezpalyi
Advertisement

Event Venue

Elvegata 2-4, 2815 Gjøvik, Norway, Elvegata 2, 2815 Gjøvik, Norge, Gjovik, Norway

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Gjovik

\u00c5PEN \u00d8LSMAKING
Fri, 08 May at 06:00 pm ÅPEN ØLSMAKING

Grimaas Bryggeri

Brukt- og antikkmarked i Gj\u00f8vik sentrum \ud83c\udffa\ud83d\udd70\ufe0f
Sat, 09 May at 10:00 am Brukt- og antikkmarked i Gjøvik sentrum 🏺🕰️

Storgata 10, 2815 Gjøvik, Norway

QUIZ i Fj\u00f8set
Sat, 09 May at 06:00 pm QUIZ i Fjøset

Grimaas Bryggeri

Bil treff i Lena
Sat, 09 May at 08:00 pm Bil treff i Lena

Toten

RAUFOSS \u2013 ER DU KLAR FOR EN KVELD SOM SMELLER?
Sat, 09 May at 09:00 pm RAUFOSS – ER DU KLAR FOR EN KVELD SOM SMELLER?

Retro Bar og Livescene

Veteran\/sesong \u00e5pning p\u00e5 midt\u00e5senbenzin
Sun, 10 May at 02:00 pm Veteran/sesong åpning på midtåsenbenzin

Midtåsen 169

Gjovik is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Gjovik Events