Advertisement
♻️ Velkommen til den store klesbyttedagen som arrangeres 18. april 2026 klokken 12-15 utenfor Kulturbadet bibliotek i Sandnessjøen. - Frislipp siste timen fra 14-15.
- Det blir konsert fra damekoret i trappen klokken 14 🎶🎹
- Det vil også bli salg av brukte sykler fra BUA.
- Vi oppfordrer også MENN til å komme å bytte 👱♂️♻️
👗 Klær kan leveres på bibliotekets åpningstid i tidsrommet fra 7 april til torsdag 16 april.
Du leverer inn inntil 7 hele og rene plagg, og får kuponger for hvert plagg. Disse kupongene bytter du inn i "nye" brukte plagg.
🧥👗 Klærne SKAL være renvasket og fine. Slitte klær, skitne klær og undertøy tas ikke i mot. Klærne skal være så fine at man kunne gitt de videre i gave. Skitne og ødelagte klær skaper merarbeid for oss og vi blir sittende igjen med klær ingen «adopterer».
Vi sier NEI til klær fra Shein og Temu!
Klesbyttedagen skal fremme gjenbruk og bærekraftig forbruk. Derfor tar vi ikke imot klær fra «ultra-fast-fashion»-giganter som Shein og Temu. Disse klærne er direkteimporterte til Norge, uten å ha vært gjenstand for europeisk produktkontroll. Vi kan derfor ikke garantere at disse klærne er trygge i bruk. Undersøkelser har avdekket høye verdier av ulike miljøgifter i direkteimporterte klær fra disse aktørene.
Håper vi sees 🥰♻️👗🧥🎶
Advertisement
Event Venue
Kulturbadet bibliotek, Torolv Kveldulvssonsgt. 10,Sandnessjøen, Nordland, Norway, Sandnessjoen
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






