Cesar Zuiderwijk – Het verhaal van een drummer | De Theaterbakkerij

Sun, 27 Sep, 2026 at 03:00 pm UTC+02:00

Gouderaksedijk 24b, 2808 NG Gouda, Netherlands | Gouda

De Theaterbakkerij
Publisher/HostDe Theaterbakkerij
Cesar Zuiderwijk \u2013 Het verhaal van een drummer | De Theaterbakkerij 'Cesar: Het verhaal van een drummer' is de naam van de uiterst succesvolle biografie van Cesar Zuiderwijk. Dit najaar komt dit unieke verhaal tot leven in een College Tour die de drummer van Golden Earring zal doen met schrijver en Muziekjournalist Jean-Paul Heck. Heck schreef samen met Zuiderwijk het boek en dit komt tot leven in een avond met ‘spoken-word’ en een toefje drumgeweld. Zuiderwijk en Heck trekken je deze avond als het ware in het boek in en worden er gevoelige momenten afgewisseld met kolderieke verhalen en fraaie anekdotes.
In Cesar: Het verhaal van een drummer worden de bezoekers onderdeel van deze avond omdat ze vragen kunnen stellen of wellicht zelf een mooi verhaal over Cesar of Golden Earring kunnen opdissen. Het belooft een unieke avond te worden waarbij bijna letterlijk een stukje Nederlandse popgeschiedenis tot leven komt. De grote successen, de moeilijke momenten, zijn leven, Cesar’s solowerk, Sloper en het einde van de Golden Earring. Het is allemaal verpakt in deze voorstelling.
“Radar Love is de drumpartij die elke werelddrummer zelf had willen verzinnen.” - Roger Taylor, drummer van Queen
“Het meeslepende, goudeerlijke verhaal van een Haagse drummer die wereldfaam verwerft, opgeschreven door de best ingevoerde drummer voor deze klus” - Leo Blokhuis

𝐂𝐄𝐒𝐀𝐑 𝐙𝐔𝐈𝐃𝐄𝐑𝐖𝐈𝐉𝐊 🥁
Toen Cesar Zuiderwijk in 1970 lid werd van Golden Earring, had Nederland plots zijn eigen drumheld. Zijn fantastische en onorthodoxe spel, zijn charisma en zijn soms gymnastische gekte maakten hem snel tot een eyecatcher. Golden Earring werd de grootste band van Nederland. In de jaren 80 lanceerde Cesar het muzikale project Labyrinth, en hij opende zijn eigen drumschool. In 1992 hij kreeg het voor elkaar om 1000 drummers op de Maas in Rotterdam te laten spelen. Hij ging bovendien met zijn eigen programma het theater in. Tevens wist Cesar in 2018 2000 Drummers naar het strand van Scheveningen te halen voor Live On The Beach. Aan de Earring kwam in 2021 door de ziekte van gitarist George Kooymans een abrupt einde. Maar met de band Sloper, als jurylid van het uiterst populaire televisieprogramma The Tribute: Battle of the Bands en een nieuwe theatertour, blijft de agenda van de drumlegende overvol.
𝐉𝐄𝐀𝐍-𝐏𝐀𝐔𝐋 𝐇𝐄𝐂𝐊 🎶
Jean-Paul Heck is al ruim 35 jaar Muziekjournalist bij ondermeer De Telegraaf, OOR en HUMO. Daarnaast is hij hoofdredacteur van Classic Rock Magazine. Heck bracht eerder de boeken Fuck You Very Much, Soundz en Crazy Rock & Roll Stories uit. Hij interviewde de grote der aarden zoals David Bowie, Paul McCartney, Keith Richards, Bruno Mars , The Who, Led Zeppelin en velen anderen. Heck was de eerste winnaar van de Jip Golsteijn Journalistiekprijs. Daarnaast is hij drummer in de bekende Queen Tributeband Crazy Little Things.
𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐓𝐈𝐄
Datum: Zondag 27 september
Aanvang: 15:00 uur
Zaal open: 14:30 uur
Tickets: €26,- (+€1,50 servicekosten)
Nu te koop via: https://theaterbakkerij.stager.co/shop/default/events/111638279

Event Venue

Gouderaksedijk 24b, 2808 NG Gouda, Netherlands, Gouderaksedijk 24B, 2808 NG Gouda, Nederland, Gouda, Netherlands

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Gouda

Gouds SKAasfestival #8
Sat, 10 Oct at 05:00 pm Gouds SKAasfestival #8

StudioGonz

Oktoberfest Waddinxveen 2026 (Saturday)
Sat, 10 Oct at 07:00 pm Oktoberfest Waddinxveen 2026 (Saturday)

2742MG Waddinxveen, Netherlands

Theater Concordia \u2022 Haastrecht
Sat, 10 Oct at 08:00 pm Theater Concordia • Haastrecht

Theater Concordia Haastrecht

MaxiFusion -  Female fronted melodieuze rockband
Fri, 16 Oct at 08:00 pm MaxiFusion - Female fronted melodieuze rockband

StudioGonz

Gouda is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Gouda Events