Advertisement
Velkomen til ei hyllest til «The Boss» med Torbjørn Undeland & The T Street Band!Framsyninga «Bruce Springsteen – The Songs and The Stories» er meir enn berre ein konsert – det er ei musikalsk reise gjennom hjartet av Amerika, sett gjennom auga til Bruce Springsteen. I over fem tiår har Springsteen gitt stemme til arbeidarklassens liv, utfordringar og draumar – med tekstar som er like poetiske som dei er politiske, og melodiar som brenn seg fast.
Framsyninga løfter fram dei største låtane – frå episke «Born to Run» og rå «The River», til det nære og sårbare i «Philadelphia». Men det stoppar ikkje der. Mellom låtane får publikum høyre historiene bak songane – korleis dei vart til, kva dei handlar om, og kva for ei tid og samfunnsmessig kontekst dei sprang ut frå. Alt blir vevd saman til ei heilskapleg og sterk oppleving som gir eit nytt og djupare perspektiv på Springsteen sin musikk.
På scena står Torbjørn Undeland, kjend som ein av Noregs mest uttrykksfulle og truverdige Springsteen-tolkar. Sammen med sitt faste band, The T Street Band, som har tolka og spelt Springsteen i over ti år, leverer han eit kraftfullt, ektefølt og musikalsk presist show som treff både fans og nye lyttarar rett i hjartet.
Dette er ein kveld for alle som elskar musikk med meining – og for alle som har eit forhold til stemma, gitaren og historiene til Bruce Springsteen.
Stad: Storsalen, Sogndal Kulturhus.
Dato og tid: Laurdag 7. mars kl. 19:00.
Varigheit: ca 1 time.
Billettpris:
Ordinær: kr 495,-
Ledsager/følgjekort: kr 0,- NB! Følgjekort skal framvisast i døra.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Hovevegen 2, Sogndal, Hovevegen 2, 6856 Sogndalsfjøra, Norge, Førde, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






