Blues Dance Vocabulary - nowy kurs solo!

Wed Feb 08 2023 at 06:00 pm to Wed Feb 15 2023 at 07:10 pm

Centrum Kultur Świata | Warsaw

Shake that Blues
Publisher/HostShake that Blues
Blues Dance Vocabulary - nowy kurs solo!
Advertisement
Poznaj bluesa podczas tanecznej przygody! ?
Zapraszamy na nowy kurs bluesa solo, na którym Felipe podzieli się z Wami podstawowymi ruchami z wokabularza tancerza bluesowego oraz tym, czym jest estetyka bluesowa. Zajrzyj do szczegółowego opisu poniżej i do zobaczenia na sali! :)
Jeśli kochasz muzykę bluesową lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, te zajęcia są właśnie dla Ciebie!
?????? ??? ???????ł? ???? ????? ????! ????????????
https://forms.gle/h5TYTh7gFBz7hUJe6
???? ????́?̇??? ???̨ ??????
* to taniec tworzony w danej chwili, pod wpływem muzyki, bez utartych schematów
* jest tańcem "na luzie"
* daje ogromne pole do własnej kreatywności i ekspresji
* nie ma ograniczenia wiekowego, wszyscy czujemy bluesa ?
* jest tańcem socjalnym, dzięki czemu tworzymy otwartą społeczność, a łączy nas miłość do bluesa ?
???? ????̨?́
Wyrusz w bluesową podróż z Felipe! Poznasz podstawowe ruchy bluesowe (takie jak: fishtail, camel walk, applejacks, mooche czy grind), ćwiczenia i narzędzia, które pozwolą Ci nie tylko lepiej tańczyć bluesa, lecz także poczujesz się lepiej w ciele i duszy ? W ramach estetyki przyjrzymy się bliżej temu, czym jest : postawa bluesowa, puls/groove czy improwizacja. Będzie nam towarzyszyć różnorodna muzyka bluesowa (Chicago, jazzy, funk) zarowno w wolnym jak i szybkim tempie ?
??????
Grupa dla początkujących, otwarta dla każdego miłośnika bluesa. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych. Doświadczenie z innych tańców zawsze mile widziane, ale nie jest obowiązkowe ?
??????????
Filip swoją przygodę taneczną zaczął w 2016 roku w warszawskim studiu SWINGOUT.PL. Na początku urzekł go radosny Lindy Hop, nieco później zaciekawiła go kunsztowna Balboa, jednak prawdziwa fascynacja taneczna nadeszła, gdy poznał Bluesa, który zagościł w jego sercu i rozbrzmiewa w nim po dziś dzień.
Swoje zdolności instruktorskie rozwijał pod okiem topowych europejskich tancerzy bluesowych: Konrada & Agnieszki oraz Adamo & Vicci na licznych warsztatach, m.in. w Walencji podczas Bluesology 2019 na międzynarodowym zjeździe instruktorów bluesowych, gdzie szlifował swoje umiejętności pedagogiczne.
W 2021r. założył wraz z Krysią Ostrowską własną szkołę taneczną "Shake that Blues". Oboje marzą o tym, by blues i jego twórcy stali się znani szerszemu kręgowi odbiorców, dlatego nieustannie rozwijają swoje umiejętności, starając się oddać szacunek historii i twórcom tego tańca.
Na zajęciach Felipe skupia się nie tylko na technice, lecz przede wszystkim na radości płynącej z tańca.
??????????
start: 8. lutego - środy
koniec: 29. marca
? Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15 (nieopodal metra Stadion Narodowy)
? 315 PLN za ośmioro zajęć. (dla pierwszych 4 osób zniżka 10%!)
⏰ 18:00 - 19:10
?‍♂ Filip 'Felipe' Wąsiewski

?????????
Z reguły w środy spotykamy się regularnie, żeby potańczyć, pogadać czy po prostu się zrelaksować ? Miejsca, w których się spotykamy: NOLA Bar oraz W Orbicie Słońca.
????? ???? ??????
Blues narodził się na Południu USA wśród społeczności Afroamerykanów. Jest ściśle powiązany ze swoimi korzeniami afrykańskimi i muzyką tego gatunku.
Na początku ** w. tańczony był głównie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach. Właśnie tam powstawały pierwsze idiomy bluesowe oparte na jednym lub dwóch ruchach, które wywarły znaczący wpływ na jazz, np. Fishtail czy Struttin'.
Blues doczekał się również eleganckiej odmiany ballroomowej (tzw. ballroom blues, savoy walk, strut, stride), jednak ze względu na mocne wpływy afrykańskie i bliskość tańczących nigdy nie był specjalnie popularyzowany. Mimo to tańczony jest do dziś, a dzięki różnorodności, jaką oferuje muzyka bluesowa, daje ogromne możliwości ekspresji oraz interpretacji.
Zajrzyjcie na naszego FB oraz instagrama, żeby śledzić na bieżąco rozmaite bluesowe atrakcje ?
? ?????́ ?? ??? ? ????? ???? ?????! ?
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15/ 1. piętro,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Music in WarsawEntertainment in Warsaw

Sharing is Caring: