Advertisement
Blue Chesterfield z Plzně v České republice byl původně sólovým projektem Davida Jirky, který se postupem času proměnil v kapelu, jejíž složení se v průběhu let mírně měnilo.Projekt dnes tvoří Vítek Nováček na klavír, varhany a syntezátory; Mikoláš Plass na bicí; Vojtěch Šindelář na baskytaru; Anna Vodová a Kateřina Brtníková na housle; a David Jirka na zpěv, kytaru a syntezátory.
Všechna jejich alba byla nahrána i produkována svépomocí. Jedinou výjimkou je album „Unlovable Miracle“, které bylo natočeno jako live session ve studiu ExAavik za doprovodu orchestrální smyčcové sekce. Toto album mixoval a masteroval Pavel Kielberger, který s Davidem Jirkou dříve spolupracoval jako hudebník a producent na albu „Songs for the Fall“.
Blue Chesterfield nachází rovnováhu mezi divokými živými vystoupeními a působivě poetickými texty. Právě tato kombinace vytváří jejich jedinečnou a charakteristickou atmosféru.
Kapela čerpá především ze západního kytarového zvuku šedesátých a sedmdesátých let a z art rocku a post-punku osmdesátých let, přičemž se nikdy nebojí experimentovat ve zvukovém vesmíru. Se svým nejnovějším albem „Barks!“ se navíc pouští do nových způsobů práce se zvukem a hudebním vyprávěním.
Madhouse Express si doslova osedlali domácí neo-psychedelickou vlnu a stali se jednou z nejzajímavějších
klubových kapel současné nezávislé scény. Pomocí rozmáchlých kytar, magických kláves a rozmazaných vo-
kálů vaří hustou psychedelickou mlhu už 10 let. Během dekády existence odehráli stovky koncertů doma i v zahraničí, včetně největších festivalů jako Colours of Ostrava nebo Rock for People. Zvukové experimenty, živelná rock’n’rollová energie a pestrost hudebních vlivů od ztripovaných šedesátek, až po
opiátovou současnost, které do svojí tvorby dokáží integrovat, je celkem unikátní. A také schopnost
uvažovat mimo obvyklé mantinely.
Mezi majstrštyky v tomto ohledu patří vyprodané koncerty v pražském
planetáriu, nebo velkolepá oslava dekády na scéně v prostoru Archa+. K tomu se čtyřka z Prahy může
pochlubit i písněmi v soundtracku k filmu Okupace, který získal mj. Českého lva za filmovou hudbu.
Na svém posledním albu „Something With Space“ se kapela definitivně přibližuje tomu, co v současnosti
rezonuje na světové neo-psychedelické scéně a dokáže vás vtáhnout do svého snového vesmíru...
Advertisement
Event Venue
Bezručova 5 a 7, 301 00 Plzen, Czech Republic, Bezručova 151/5, 301 00 Plzeň, Česko, Plzen, Czech Republic
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











