Böyen Beng presenterer FOLKRÅKK-aften på MIR: MÍO + Böyen Beng // supp: Sarstens

Sat Feb 28 2026 at 07:00 pm to 11:00 pm UTC+01:00

Toftes gate 69, 0552 Oslo, Norway | Oslo

MIR
Publisher/HostMIR
B\u00f6yen Beng presenterer FOLKR\u00c5KK-aften p\u00e5 MIR: M\u00cdO + B\u00f6yen Beng \/\/ supp: Sarstens
Advertisement
Legendene i Böyen Beng har spilt folkråkk fra og i Oslos undergrunn i snart 40 år - nå presenterer og inviterer de stolt til folkråkk-aften på MIR i Oslo lørdag 28.februar! 🤘🎸
På denne fantastiske festen i folk og rockens tjeneste har de fått med seg de rå folkråkkerne i MÍO, og på support den nye spennende folk trioen Sarstens! Det blir fele til 1000 og stor trykk på råkk med Å denne kvelden! Fytti fela, dette blir en bra! 🎻🔥
ID : 20+
CC : 250,-
Tider:
Dørene åpner: 19.00
Sarstens 20.00
MÍO 20.30
Böyen beng 21:30
DJ Easy Daisy aka Saraland spiller vinylplater til det stenger (23:00-01:00) 💯
---------------------- 🤘🎻🎶-------------------------
Böyen Beng:
Etablert i 1987, Böyen Beng er eit av dei eldste banda frå miljøet rundt Blitz som framleis eksisterer, trass i ei lang rekkje utskiftingar. Med fele og allsongrefreng skilde dei seg ut frå dei andre Blitz-banda.
Bøyenbeng er et band av venner som dyrker en felles interesse for vill, kraftfull og leken rock. Bandet anføres i dag av Starbo, Hveding og Lange, alle originale bengler av 1987.
Vi leker oss med nye låter og gammel katalog parallelt og har det moro med det. Det vil dere merke på konsertene våre, det er smittsomt!
Vi gir blaffen i forventninger om å eldes med verdighet og er klare for å sparke ut jammene og rocke hardt med fela på topp.
Bøyenbeng 2026 framstår like friske og aktuelle som i sine beste perioder i foregående tiår, til gamle venners tilfredsstillelse og til begeistring for nye fans.
---------------------- 🤘🎻🎶-------------------------
MÍO:
«Rastløs folkrock fra og for en kaotisk verden, som sprenger alle rammer!»
MÍO har på kort tid markert seg som en av undergrunnens største live-opplevelser. Musikken henter rik inspirasjon fra norsk rock, punk og folkemusikk. Hardtslående og dynamisk med fuzzet felespill og et stort arsenal av folkeinstrumenter fra hele verden. Med en frontvokalist med rå stemmekraft og gripende formidlingsevne, i tett samspill med et bunnsolid, lekent og energisk komp, er resultatet en uforglemmelig kraftpakke.
Deres etterlengtede andreplate «Hva nå?» ble sluppet våren 2025 og har høstet massiv positiv omtale og blitt kalt: “melodisk skarp, dynamisk, velbygget, rå og temmelig eksepsjonell i sin norske samtid”(Geir Larzen, Norway Rock Magazine) og “Eventyrlig alvorlig” (Mode Steinkjer, Dagsavisen).
Bandet har skapt et unikt take på folkrock – som de selv liker å kalle «Folk ‘n’ Roll». MÍO utforsker norsk folkemusikk på mange innovative måter – gjennom tonalitet og lyriske bilder. Musikken er hardtslående uten å miste balansen med sine mer dynamiske sider. MÍO tilfører noe nytt til folk universet med sin unike sjangerblanding. Det er kraftfullt, gripende og progressivt, men samtidig fengende og engasjerende – grensesprengende folkrock slik du aldri har hørt den!
---------------------- 🤘🎻🎶-------------------------
Sarstens:
Med et uttrykk som både smyger og slår, og som henter kraft fra mange års samarbeid i andre musikalske konstellasjoner.
Bak navnet Sarstens står tre musikere som kjenner hverandre like godt som instrumentene sine:
Ragnhild Sarsten – gitar og vokal
Erlend Barratt Due Solum – bassklarinett
Line Grenheim – fele
Sammen skaper de et lydlandskap som ikke lar seg putte i én sjanger: en levende miks av felefraser som svever med bassklarinett som anker og en gitar med vokal som binder alt
sammen. Alle låter og musikalske ideer er signert Ragnhild Sarsten – musikk som er både rå, sår, vakker og overraskende på samme tid. Selv beskriver bandet seg som «tre musikere som har spilt sammen i så mange sammenhenger at vi sluttet å telle – så nå begynner vi på nytt». Konserten på Mir markerer starten på Sarstens’ nye kapittel hvor improvisasjon møter komponerte linjer, og tradisjonelle klanger glir inn i nye rom.

(Plakat kunstner : Christopher Nielsen )
Advertisement

Event Venue

Toftes gate 69, 0552 Oslo, Norway, Toftes gate 69, 0552 Oslo, Norge, Oslo, Norway

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Oslo

RAP, RAVE & REMIX 3
Sat, 28 Feb at 09:00 pm RAP, RAVE & REMIX 3

Mustard Kjelleren

THE AFFAIR at Gamle Logen
Sat, 28 Feb at 10:00 pm THE AFFAIR at Gamle Logen

Gamle Logen

SILENT DISCO AFTER PARTY | Oslo Humorfest
Sat, 28 Feb at 10:00 pm SILENT DISCO AFTER PARTY | Oslo Humorfest

SALT art & music

Get Ready! p\u00e5 H\u00f8r H\u00f8r
Sat, 28 Feb at 10:00 pm Get Ready! på Hør Hør

Hør Hør

Jaeger invites Futoria - Winter
Sat, 28 Feb at 10:00 pm Jaeger invites Futoria - Winter

Jaeger Oslo

GTC Boat takeover!
Sat, 28 Feb at 10:00 pm GTC Boat takeover!

Vippetangen Kaia

G-HA & Ornella \/ SS: Urko (US) & Annweiler \/ THE VILLA
Sat, 28 Feb at 11:00 pm G-HA & Ornella / SS: Urko (US) & Annweiler / THE VILLA

THE VILLA

Barnas Holmenkolldag 2026
Sun, 01 Mar at 09:00 am Barnas Holmenkolldag 2026

Holmenkollen

Jevi X Oslo Maratons l\u00f8pegruppe for minoritetskvinner
Sun, 01 Mar at 10:30 am Jevi X Oslo Maratons løpegruppe for minoritetskvinner

Oslo gate, Oslo, Norge

\ud83e\udd96 Dinosaurenes rekorder + buldring p\u00e5 S\u00f8renga! \ud83e\uddd7\u200d\u2642\ufe0f
Sun, 01 Mar at 10:30 am 🦖 Dinosaurenes rekorder + buldring på Sørenga! 🧗‍♂️

Sørengkaia 124, Oslo

\u2605 \u00c5pen Fabrikk \u2605 Marked, Caf\u00e9 & GRATIS Relove syverksted  \u2605
Sun, 01 Mar at 11:00 am ★ Åpen Fabrikk ★ Marked, Café & GRATIS Relove syverksted ★

Nydalsveien 32 B, Oslo

Oslo is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Oslo Events