Advertisement
PREMIERA - AVENTURI PE CONTRASENSSala Luceafărul (str. Ion Ghica nr. 3)
3+1 gratis
5 iunie 2026 ora 19:30
AVENTURI PE CONTRASENS este titlul noului spectacol regizat de Dan Tudor. Descris ca o comedie fantezistă actuală și promițând hohote de râs, spectacolul conține ingrediente verificate în timp de inventivul regizor precum îmbrățișări pe ascuns, soți geloși, soții nevinovate și aventuri politice “la cel mai înalt nivel”.
Distribuția este formată din actori recunoscuți și iubiți de publicul de teatru: Dan Tudor, Ada Navrot, Dragoș Ionescu, Corina Dănilă, Afrodita Androne, Grațiela Teohari Duban, Orodel Olaru și Andrei Duban.
Sub aparența unei comedii de moravuri, aducând în prim-plan situații comice legate de relațiile de cuplu și situații politice, noua producție va fi cu siguranță apreciată pentru caracterul său fantezist și pentru comicul în cascadă. Spectacol șlefuit cu meșteșug și dragoste pentru public.
Râs garantat!
Advertisement
Event Venue
Sala Luceafarul, Strada Ion Ghica 3, 030044 București, România, Bucharest, Romania
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










