Advertisement
🎬 Sztuka, która nas otacza – nawet jeśli jej nie zauważamy…W maju zapraszamy na wyjątkowe wydanie cyklu ART DOC – wykłady i filmy o sztuce, realizowane w ramach obchodów 500-lecia Tarnowskich Gór. Tym razem przyjrzymy się projektowaniu graficznemu, które na stałe wpisało się w naszą codzienność – choć często pozostaje niezauważone.
🎥 W programie pokaz filmu „Znaki Pana Śliwki” – fascynującej opowieści o Karolu Śliwce, jednym z najważniejszych projektantów znaków graficznych w Polsce i na świecie. Jego prace od dekad współtworzą wizualny krajobraz kraju – obecne w przestrzeni publicznej, instytucjach i naszych domach. Znany jest między innymi z projektu kultowego logo PKO, a tarnogórzanom z charakterystycznego znaku nieistniejących już Zakładów Odzieżowym Tarmilo.
Film to nie tylko portret wybitnego twórcy, ale także podróż przez zmieniającą się Polskę – opowiedziana poprzez archiwa, wspomnienia i obrazy epoki.
🎤 Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami i gośćmi specjalnymi:
– Urszula Morga i Bartosz Mikołajczyk – reżyserzy filmu, od lat współtworzący autorskie projekty audiowizualne,
– Maja Ganszyniec – projektantka łącząca design z odpowiedzialnym myśleniem o przyszłości,
– Tomasz Kuczma – projektant identyfikacji wizualnych dla największych marek i artystów.
🎙 Spotkanie poprowadzi Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, scenarzysta i wykładowca.
To wieczór dla wszystkich, którzy interesują się sztuką, designem, filmem i historią – ale też dla tych, którzy chcą po prostu spojrzeć na otaczający ich świat z nowej perspektywy.
Advertisement
Event Venue
Jana III Sobieskiego, 7, 42-600 Tarnowskie Góry, Poland, ulica Jana III Sobieskiego 7, 42-600 Tarnowskie Góry, Polska, Bytom, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.









