Anatomia i fizjologia s€ksualności

Fri Jan 10 2025 at 11:00 am to Sun Jan 12 2025 at 03:00 pm UTC+01:00

ul. Nowogrodzka 25/35, 00-511 Warsaw, Poland | Warsaw

Warszawski Instytut Seksuologii i Psychoterapii
Publisher/HostWarszawski Instytut Seksuologii i Psychoterapii
Anatomia i fizjologia s\u20acksualno\u015bci
Advertisement
Anatomia i fizjologia seksualności. Mięśnie dna miednicy z perspektywy fizjoterapeutki urologicznej i uroginekologicznej oraz położnej. Zmiany w anatomii i fizjologii w obrębie narządów intymnych w wyniku leczenia onkologicznego.
Czego możesz oczekiwać?
Szkolenie “Anatomia i fizjologia seksualności. Mięśnie dna miednicy z perspektywy fizjoterapeutki urologicznej i uroginekologicznej, seksuolożki oraz położnej. Zmiany w anatomii i fizjologii w obrębie narządów intymnych w wyniku leczenia onkologicznego” to kompleksowe szkolenie dotykające tematyki anatomii i fizjologii seksualności oraz dna miednicy, a także seksualności człowieka w wielu aspektach życia. Szkolenie skupia się na przedstawieniu modelu współpracy interdyscyplinarnej, w centrum której znajduje się osoba pacjencka. Szkolenie prowadzone jest przez zespół doświadczonych specjalistek z zakresu psychoterapii, seksuologii, psychoonkologii, fizjoterapii dna miednicy oraz położnictwa. Każda z prowadzących może pochwalić się doświadczeniem w prowadzeniu osób pacjenckich w zespołach złożonych z wielu specjalistów, wiedząc jakich trudów może doświadczać ona w trakcie cyklu życia w okresie okołoporodowym, zmagając się z trudnościami w życiu seksualnym czy diagnozy, leczenia lub po leczeniu onkologicznym. Celem szkolenia jest zapoznanie się z anatomiom i fizjologią seksualności oraz wyzwaniami z jakimi spotykają się osoby specjalistyczne we współpracy między sobą oraz osobami pacjenckimi.

Program szkolenia:
– Wprowadzenie do anatomii seksualnej.
– Omówienie podstawowych struktur anatomicznych związanych z seksualnością, w tym narządów płciowych męskich i żeńskich.
– Szczegółowa analiza budowy zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych oraz ich funkcji.
– Układ hormonalny i jego rola w seksualności – omówienie roli hormonów, takich jak testosteron, estrogeny, progesteron i oksytocyna i in. w kształtowaniu seksualności.
– Cykl reakcji seksualnych – analiza faz reakcji seksualnych według modelu Mastersa i Johnson (podniecenie, plateau, orgazm, odprężenie), Kaplan oraz Basson.
– Mechanizmy fizjologiczne erekcji i lubrykacji – omówienie procesów fizjologicznych odpowiedzialnych za erekcję u mężczyzn i lubrykację u kobiet.
– Neurobiologia przyjemności seksualnej – jak mózg reaguje na bodźce seksualne; rola neuroprzekaźników, takich jak dopamina i serotonina, oksytocyna, naragrenalina i in.
– Rola układu nerwowego w reakcji seksualnej – zrozumienie, jak układ nerwowy (centralny i obwodowy) kontroluje funkcje seksualne.
– Fizjologia orgazmu – mechanizmy fizjologiczne prowadzące do orgazmu, różnice między orgazmem męskim a żeńskim.
– Rozwój seksualny w okresie dojrzewania – zmiany fizjologiczne i hormonalne podczas dojrzewania, ich wpływ na rozwój seksualny.
– Seksualność w dorosłości – jak różne fazy życia dorosłego wpływają na funkcje seksualne i reakcje fizjologiczne.
– Zmiany fizjologiczne w starszym wieku – omówienie procesów starzenia się i ich wpływu na funkcje seksualne, w tym menopauzy i andropauzy.
– Seksualność a zdrowie ogólne – wpływ chorób przewlekłych, stylu życia i leków na funkcje seksualne.
– Zaburzenia erekcji i dysfunkcje seksualne – przyczyny, diagnostyka i mechanizmy fizjologiczne zaburzeń erekcji oraz innych dysfunkcji seksualnych.
– Dysfunkcje seksualne u kobiet – omówienie problemów takich jak anorgazmia, ból podczas stosunku (dyspareunia) i brak pożądania.
– Wpływ leków i substancji na funkcje seksualne – jak różne leki i substancje psychoaktywne wpływają na seksualność i funkcje fizjologiczne.
– Nowoczesne terapie i interwencje – przegląd dostępnych terapii i interwencji medycznych w leczeniu zaburzeń seksualnych.
– Dotyk i badanie fizykalne – omówienie etycznych aspektów pracy.
– Anatomia i fizjologia dna miednicy mężczyzn oraz kobiet.
– Wpływ leczenia onkologicznego (chemioterapia, radioterapia, chirurgia, hormonoterapia) na funkcjonowanie seksualne mężczyzn i kobiet ze szczególnym uwzględnieniem efektów ubocznych leczenia onkologicznego.
– Zmiany w anatomii i fizjologii narządów intymnych kobiet i mężczyzn po leczeniu onkologicznym.
– Wyzwania w pracy z pacjentem doświadczającym choroby onkologicznej w zakresie seksualności oraz pracy w zespole interdyscyplinarnym.
– Zmiany anatomii i fizjologii w okresie ciąży, porodu i połogu.

Co będę umiał_a po szkoleniu?
Po ukończeniu szkolenia osoby uczestniczące będą posiadać elementarną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii seksualności, w tym dna miednicy. Ponadto osoba uczestnicząca będzie zdolna do samodzielnej oceny, diagnozy oraz pracy z osobą pacjencką doświadczająca zaburzeń seksualnych, będąca w ciąży lub połogu, doświadczająca choroby onkologicznej w zakresie anatomicznym i fizjologicznym. Ponadto osoby nabędą wiedzę na temat trudów, a także konsekwencji i wpływu na zdrowie intymne i seksualność jakie wynikają z anatomii i fizjologii w aspekcie krótko- i długoterminowym.

Szkolenie jest punktowane do certyfikacji PTTS: 22 punkty do certyfikatu seksuologa_żki – specjalisty_ki zdrowia seksualnego, doradcy_czyni seksualnego_ej, onkoseksuologa_żki.
Szkolenie jest trzydniowe – przy jednorazowej płatności za więcej niż jedno szkolenie obowiązuje zniżka w wysokości 50 zł za szkolenie – szczegóły w regulaminie. W piątek i sobotę jest przerwa obiadowa.
Opłaty:
Early Bird: do 29.11.2024 – 1350 zł
Opłata standardowa: do 27.12.2024 – 1450 zł
Last Time: od 28.12.2024 – 1600 zł
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/ThoJV7NonARim3Lj7

Osoby prowadzące:
Magdalena Smaś-Myszczyszyn – certyfikowana seksuolożka i superwizorka PTTS, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychotrerapii, certyfikowana specjalistka i superwizorka psychoterapii uzależnień, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych, wykładowczyni akademicka, prezeska Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej, założycielka Warszawskiego Instytutu Seksuologii i Psychoterapii.
Ukończyła akredytowanie przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, szkolenia z zakresu psychoterapii, terapii małżeńskiej, seksuologii i terapii uzależnień; m.in. 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie ericksonowskim i systemowym, szkolenia z terapii pary po zdradzie u Esther Perel (USA), 2-letnią szkołę terapii dialogu motywującego, 2-letnią Szkołę Terapii Seksualnej, specjalizację z psychoterapii uzależnień, szkolenia z terapii schematu, terapii poznawczo-behawiorlanej, terapii narracyjnej u Hugh Fox’a i Harlen Andersen (UK), terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych u prof. Roberta Ladoucer’a (Quebec, CA), terapii skoncentrowanej na emocjach EFT u Sandry Taylor (UK) i wiele innych.
W zakresie terapii zaburzeń seksualnych i edukacji seksualnej szkoliła się w Polsce i m.in. we Włoszech, Portugalii, Niemczech, Izraelu, Słowenii, Turcji ucząc się m.in. u Kevan’a Wylie (UK), Eli Joubert’a (UK), Gorana Arbanasa (Chorwacja), Davida Stuarta (UK) i Woet’a Gianotten (Holandia). Prelegentka na konferencjach m.in. International Society for Sexual Medicine, European Society for Sexual Medicine, której jest członkiniom, European Federation of Sexuology, International Society for the Study of Behavioral Addiction, Word Association for Sexual Health.
Naukowo zajmuję się badaniem uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utracie kontroli nad zachowaniami seksualnymi oraz wykorzystaniem wibracji w leczeniu zaburzeń seksualnych. Była członkinią zespołu badawczego hiperseksualnosc.pl działającego w ramach Pracowni Neuronauki Klinicznej przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących seksualności, przede wszystkim CSBD m.in. „Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna” (wyd. PZWL, 2020), „Seksualność w praktyce psychologicznej” (wyd. ForumMedia, 2019), „Psychoseksuologia” (wyd. GWP, 2022). Prowadzi program o seksualności, zdrowiu i psychologii „Bez Tabu” w LGBT TV.

Joanna Baranowska – położna – seksuolożka – edukatorka ds. laktacji – specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Pracuje w jednym z największych szpitali ginekologiczno-położniczych w Polsce, a pomiędzy dyżurami sprawuje holistyczną opiekę nad kobietami i ich rodzinami. Zanim zaczęła pracę w zawodzie położnej, odbyła 2- letni staż w Klinice Położnictwa i Perinatologii WUM w zespole psychologicznym, ucząc się wsparcia w najbardziej kryzysowych momentach; towarzyszyła kobietom podczas konsultacji z niepomyślnym rozpoznaniem położniczym, w trakcie trudności emocjonalnych oraz w rutynowej ocenie stanu psychicznego podczas hospitalizacji. Współpracuje z kobietami doświadczającymi zaburzeń depresyjnych, lękowych, afektywnych dwubiegunowych oraz tokofobią. W oparciu o aktualną wiedzę medyczną wspiera karmienie piersią, gdy potrzebna jest farmakoterapia. Współpracuje ze specjalistami_kami w zakresie seksuologii, psychoterapii oraz psychiatrii. Jest głęboko przekonana, że partnerska relacja z podopiecznymi to klucz do wzmacniającej adaptacji w nowej roli.

Anna Szczotka – fizjoterapeutka urologiczna, uroginekologiczna, zaburzeń seksualnych oraz stomatologiczna. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczka wielu kursów specjalistycznych oraz warsztatów z zakresu diagnostyki oraz terapii dna miednicy. Swoją pracę koncentruje na całościowym podejściu do pacjentów. Od lat związana z działaniem pomocowym w zakresie edukacji seksualnej oraz promocji zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Edyta Iwaneczko – seksuolożka, psycholożka. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła 2-letnie studia podyplomowe w Szkole Terapii Seksualnej w Warszawie oraz Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (TSR) I stopień. W trakcie certyfikatu PVI (Terapii Poliwagalnej). Pracuje przede wszystkim klinicznie i naukowo w obszarze psychoseksuologii i onkoseksuologii wykorzystując najnowszą wiedzę naukową. Współpracuje z Narodowym Instytutem Onkologii im. M. Skłodowskiej – Curie – PIB, gdzie wspiera pacjentów onkologicznych potrzebujących pomocy seksuologicznej.

Regulamin szkoleń WISiP: https://tiny.pl/jxmx4xym
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

ul. Nowogrodzka 25/35, 00-511 Warsaw, Poland, ulica Nowogrodzka 25, 00-511 Śródmieście, Polska,Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

Spotkania pasjonat\u00f3w szyde\u0142ka i drut\u00f3w
Thu Jan 09 2025 at 05:30 pm Spotkania pasjonatów szydełka i drutów

ul. Podskarbińska 2, 03-833 Grochów, Poland

4th Kizzaffaire Official Event 9-13th January 2025
Thu Jan 09 2025 at 10:30 pm 4th Kizzaffaire Official Event 9-13th January 2025

Sound Garden Hotel

 Ewelina Mendala-Kwoczek, MIOTERAPIA
Fri Jan 10 2025 at 09:00 am Ewelina Mendala-Kwoczek, MIOTERAPIA

Poradnia Orzechowa

NVC DANCE FLOORS INTENSIVE
Fri Jan 10 2025 at 10:00 am NVC DANCE FLOORS INTENSIVE

ulica Skaryszewska 12, 03-802 Praga-Południe, Polska

ZACIERALIA 2025 - edycja OSIEMNASTA!
Fri Jan 10 2025 at 04:00 pm ZACIERALIA 2025 - edycja OSIEMNASTA!

Progresja

WYJAZD WEEKENDOWY z JOG\u0104  do Oczyszczalni
Fri Jan 10 2025 at 05:00 pm WYJAZD WEEKENDOWY z JOGĄ do Oczyszczalni

Praga-Północ

Festiwal Larp\u00f3w Science Fiction
Fri Jan 10 2025 at 05:00 pm Festiwal Larpów Science Fiction

Dom Kultury Kolorowa

IV Gala Waszej Turystyki
Fri Jan 10 2025 at 06:00 pm IV Gala Waszej Turystyki

Renaissance Warsaw Airport Hotel (Zwirki I Wigury 1H, Warszawa)

10-lecie zespo\u0142u Lor
Fri Jan 10 2025 at 07:00 pm 10-lecie zespołu Lor

Klub Stodoła

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events