Advertisement
Anarkian puolesta, lapasia vastaan Helsingin vappumarssillaHakaniemen torilla Helsingin työväen vappumarssilla perjantaina 1.5. klo 11:00
Trump lopetti Ukrainan tukemisen, uhkasi valloittaa Grönlannin, tukee yhdessä Putinin kanssa Euroopan Unionia sisältäpäin sabotoivaa Orbania ja aloitti maailman ja Suomen taloudelle tuhoisan sodan Irania vastaan tietämättä itsekään miksi. Suomessa juhlitaan sitä, että Stubb pääsi pelaamaan golfia Trumpin kanssa.
Orpo julistaa ”nollatoleranssia rasismille”, mutta persujen puheet heikompilaatuisista ihmisistä ja rasistinen silmienvenyttely, ja oman puolueen kansanedustajan rikostutkinta kansanryhmää vastaan kiihottamisesta eivät johda mihinkään seurauksiin. Ay-liikkeen ja köyhien kuritus on Orpolle tärkeämpää.
Israelin johto on etsintäkuulutettu rikoksista ihmisyyttä vastaan, mutta ulkoministeri Valtonen matkustaa Israeliin kehumaan Suomen ja Israelin hyviä suhteita. Suomen ulkopoliittinen johto vastustaa Palestiinan tunnustamista ja kaikkia sanktioita Palestiinaa miehittävää ja sen asukkaita tuhoavaa Israelia vastaan.
Suomen johto koostuu lapasista ja vässyköistä, joilla ei ole minkäänlaista selkärankaa. Suomettumisen aikana oltiin rähmällään ja nuoltiin persettä, mutta sentään toimittiin kuten sanottiin. Nyt julkistetaan ohjelmia ja papereita ja tiedonantoja jotka ovat pelkkää paskanjauhantaa alusta loppuun, ja joihin ei usko yksikään niitä allekirjoittanut.
Mieluummin ei johtajia lainkaan, kuin nämä valehtelevat lapaset.
Tule mukaan anarkistien blokkiin Helsingin vappumarssilla toivottamaan nämä vässykät helvettiin.
Löydät meidät Hakaniemen torilta mustien lippujen alta.
Advertisement
Event Venue
Hakaniemen tori, Hakaniemenranta,Helsinki, Finland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











