Alles Stroomt IV: Onderstroom

Sun, 31 May, 2026 at 07:30 pm UTC+02:00

Burgwal 60, 8261 EP Kampen, Nederland | Kampen

Dudok Muziekdagen
Publisher/HostDudok Muziekdagen
Alles Stroomt IV: Onderstroom
Advertisement
Dit programma duikt in de lagen onder de oppervlakte, waar verlangen, herinnering en mysterie elkaar ontmoeten.
Wagners Prelude uit de derde akte van Tristan und Isolde ademt het eindeloze verlangen naar verlossing, een golfbeweging tussen hoop en ondergang. De Russische componist Anton Arensky schreef zijn Strijkkwartet nr. 2 als eerbetoon aan Tsjaikovski, vol melancholie en introspectie, muziek die zich langzaam en ook door de bijzondere strijkkwartetbezetting (één viool, één altviool en twee celli) extra lagen aanboort. Waar de bezetting krimpt duikt de muziek steeds dieper: Sofia Goebaidoelina’s Duo Sonata voor fagot en baritonsaxofoon laat twee stemmen als spirituele en onvoorspelbare onderstromen duister om elkaar heen cirkelen. In Debussy’s La Cathédrale Engloutie voor solo piano rijst een verzonken kathedraal langzaam op uit de zee, als herinnering en mythe in één.
Een bijzonder moment in dit concert is de wereldpremière van Opwellingen, het nieuwe strijkkwartet van Celia Swart, speciaal geschreven in opdracht van de Dudok Muziekdagen. In Opwellingen laat ze het strijkkwartet afdwalen naar de onderstroom van het bewustzijn, daar waar zware, steenachtige objecten liggen als metafoor voor vastgezette overtuigingen. Zelfs daar zal ooit licht op schijnen: een transformatie waarvoor het hele palet van het strijkkwartet ingezet zal worden.
Vermengd door het hele programma zingt Ellen ten Damme liederen van Alban Berg en Kurt Weill, waarin juist het onuitgesprokene de grootste zeggingskracht heeft. Schuberts Gesang der Geister über den Wassern vormt het bezielde zwaartepunt van dit programma, met een sterrol voor het Kampen Boys Choir. In de oorspronkelijke tekst van Goethe beweegt de menselijke ziel rusteloos, wordt gedragen of stort ter aarde door onzichtbare krachten, en vindt pas vrede als hij terugkeert naar zijn oorsprong. Zo fluistert Goethe een eerbetoon aan de mens als deel van een eeuwige, stromende natuur.
Advertisement

Event Venue

Burgwal 60, 8261 EP Kampen, Nederland, Burgwal 60, 8261 EP Kampen, Nederland, Kampen, Netherlands

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Kampen

Orgel Recital Festival
Sat, 30 May at 07:30 pm Orgel Recital Festival

Broederweg 34, Kampen

Juichende Rivieren
Sun, 31 May at 02:00 pm Juichende Rivieren

Burgwal 60, 8261 EP Kampen, Nederland

Kampen 800 brainstorm 'De 12 van Kampen' over Ons vakmanschap
Mon, 01 Jun at 07:00 pm Kampen 800 brainstorm 'De 12 van Kampen' over Ons vakmanschap

De Stadskazerne

Nicolaaslezing 2026
Fri, 05 Jun at 02:00 pm Nicolaaslezing 2026

Stadsgehoorzaal Kampen - Theater en Congreslocatie

Quintus Kerkconcert
Fri, 05 Jun at 07:30 pm Quintus Kerkconcert

Dorpskerk IJsselmuiden

Quintus Open Huis
Sat, 06 Jun at 12:00 pm Quintus Open Huis

Vloeddijk 38, 8261 GC Kampen, Netherlands

Kampen 800 brainstorm 'De 12 van Kampen' over November 2027 \u2013 Onze kunsten
Wed, 10 Jun at 07:00 pm Kampen 800 brainstorm 'De 12 van Kampen' over November 2027 – Onze kunsten

Stadsgehoorzaal Kampen - Theater en Congreslocatie

Kampen is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Kampen Events