Advertisement
Velkommen til nettverk for Aktive seniorer.I anledning Aktivitetsuka 2026 inviterer vi alle aktører – frivillige og kommunale – som tilbyr aktiviteter og tjenester til seniorsegmentet, til morgenmøte
📍I foajeen til Bibliotekets Aula (Hovedbiblioteket)
📅 Tirsdag 5. mai, mellom kl. 08.00-10.00
Kom og ta en kopp kaffe med oss denne maimorgenen, og bli litt bedre kjent med både folk og tilbud.
Program:
🧡 Korte orienteringer fra noen eksisterende tilbud
🧡 Vi møter Per Erik som er direktør for kommuneområdet Samfunn og byutvikling
🧡 Vi skal hilse på Anne Berit Rafoss som leder eldresatsingen i Senter for Aldersvennlige Samfunn
Ellers er målet at dere stifter noen nye bekjentskap, før dere haster videre til dagens gjøremål. Vi stiller med kaffe og noe å bite i ☕🍌
Arrangementet er gratis.
Påmelding innen mandag 20. april i lenken: https://www.fredrikstad.kommune.no/tjenester/skjema/morgenmoete-aktive-seniorer/
-
I Fredrikstad bor det i overkant av 30.000 personer over 60 år. Dette er en sammensatt gruppe med et stort spenn mellom de som lever inaktive liv og de som er meget aktive.
Med forankring i både Folkehelseplanen og strategien Leve hele livet, vil Fredrikstad kommune gjennom folkehelsesatsingen Aktive Fredrikstad invitere dere som arbeider mot målgruppen, for å bli bedre kjent, bygge kunnskap om målgruppen og for å synliggjøre bredden og mangfoldet av alt det flotte som allerede finnes i Fredrikstad. Målet er å få flere folk med i meningsfull aktivitet.
Morgenmøtet har til hensikt å samle aktører uformelt og for å gjøre alle flotte tilbud bedre kjent og mer tilgjengelige. Målet er å få flere folk mer aktive i Fredrikstad, med spesiell vekt på seniorer som målgruppe.
Advertisement
Event Venue
Fredrikstad bibliotek, J. N. Jacobsensgate 1,Fredrikstad, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











