Aktiv i 100 tur til Botanisk hage

Wed May 06 2026 at 09:00 am to 09:00 pm UTC+02:00

Glomdalsmuseet | Elverum

DNT FO\/Elverum - aktiv i 100
Publisher/HostDNT FO/Elverum - aktiv i 100
Aktiv i 100 tur til Botanisk hage
Advertisement
Onsdag 6. mai går Aktiv i 100 turen til Botanisk hage, Naturhistorisk museum på Tøyen i Oslo. Her får vi får en guidet omvisning i denne store, spennende hagen med tusenvis av forskjellige planter og arter som vil stå i sin vakreste flor på denne tiden av året. Guidingen tar 1 time.
Etter det har vi 2 timer til rådighet inne på området til å se mer på plantene. Vi planlegger lunsj hvor du, enten kan nyte medbrakt mat eller kjøpe det på en kafé inne på området. Deretter tar vi en liten omvisning i området ved Tøyenbadet. Vi nyter utsikten over Oslo fra et platå ovenfor Tøyenbadet.
Etterpå vandrer vi ned til Østbanehallen hvor vi spiser på en restaurant. Turleder, Geir Olav Nerby, tar opp bestilling på maten på bussen innover til Oslo. Før avreisen hjem til Elverum tar vi en spasertur på Opera-taket og langs Munchmuseet.
Om Botanisk hage
Samlingene i Botanisk hage omfatter over 4 500 planteslag fra hele verden, og brukes i undervisning, formidling og forskning. Plantene dyrkes i veksthus og i ulike avdelinger på friland. Botanisk hage formidler kunnskap om mangfoldet i planteriket og betydningen av at dette mangfoldet bevares. Planter som er truet eller sårbare i norsk natur tas vare på i hagen. Som en grønn lunge i storbyen er Botanisk hage også et viktig rekreasjonsområde for Oslos befolkning.
Foto: Naturhistorisk museum V/Lars Petter Petteresen
Viktig reiseinformasjon:
Avreise fra Glomdalsmuseet er kl. 09.00.
Avreise fra bussterminalen på Sentralbanestasjonen er kl. 19.00.
Turen koster kr 500 (for alle)
Bindende påmelding er innen 1.mai. Meld deg på her: https://aktiviteter.dnt.no/register/aktivi100turtilbotaniskhage_16022026113127
Mer detaljert informasjon om turen blir gitt på bussen. På turen innover spanderer Circle K Elverum kaffe og boller.
Turleder og kontaktperson: Geir Olav Nerby – mobil 976 80 118
Turen blir avlyst om det ikke blir nok påmeldte til å dekke kostnadene til bussen, innbetalte beløp blir da refundert.
Aktiv i 100 t-skjorter
Det er også mulig å bestille T-skjorter med Aktiv i 100 logo. Bestilling kan gjøre til turleder SMS 976 80 118. Vennligst oppgi størrelse (XS, S, M, L, XL, 2XL og 3XL).
Pris kr 150,-. Betaling t-skjorter gjøres på Vipps #915342.
Advertisement

Event Venue

Glomdalsmuseet, Museumsvegen 11, 2406 Elverum, Norge, Elverum, Norway

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Elverum

V\u00c5RFR\u00c6S 2026!
Sat, 09 May at 10:00 pm VÅRFRÆS 2026!

Storgata 22, 2406 Elverum, Norway

Dansekveld
Wed, 13 May at 06:00 pm Dansekveld

Solørvegen 889, Heradsbygd

Blodsporpr\u00f8ve
Thu, 14 May at 09:00 am Blodsporprøve

Rokosjøen

Nasjonal LC-pr\u00f8ve
Fri, 15 May at 08:00 am Nasjonal LC-prøve

Starmoen

Grunnlovsmila 2026
Sat, 16 May at 11:00 am Grunnlovsmila 2026

Elverum

Wild Angle Camp
Fri, 29 May at 09:00 am Wild Angle Camp

Østre Æra Flyplass, 2460 Osen, Norway

Elverum is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Elverum Events