Advertisement
SZKOLENIE UZYSKAŁO AKREDYTACJĘ POLSKIEGO STOWARZYSZENIA TERAPII ZAJĘCIOWEJ!Cel szkolenia
Celem niniejszego szkolenia jest zaopatrzenie uczestników w podstawową i specjalistyczną wiedzę z zakresu terapii zajęciowej w neurologii. Współcześnie obserwuje się dynamiczny rozwój terapii zajęciowej, co skłania do poszerzania wiedzy przez specjalistów pracujących na co dzień z osobami z wielorakimi niepełnosprawnościami. Na szkoleniu zostaną omówione m.in. zagadnienia związane z współczesną terapią zajęciową, najważniejszymi koncepcjami tej dziedziny oraz podstawowymi umiejętnościami jakie powinien posiadać dobry terapeuta. Oprócz tego w drugiej części szkolenia zostaną przedstawione treści dotyczące podejmowania interwencji terapeutycznej z pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi (na przykładzie wybranych jednostek chorobowych) – m.in. co terapeuta zajęciowy może zaproponować swoim pacjentom i w jaki sposób nawiązać dobrą relację terapeutyczną, a także jak skutecznie ocenić postępy terapii. W czasie części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia zdobytej wiedzy podczas zajęć praktycznych (m.in. z zakresu planowania interwencji na podstawie opisu pacjentów).
Docelowa grupa
Terapeuci zajęciowi (szczególnie pracujący na co dzień z pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi), studenci terapii zajęciowej, słuchacze szkoły policealnej na kierunku terapia zajęciowa. Oprócz tego zapraszamy innych specjalistów zainteresowanych tematyką terapii zajęciowej w neurologii (m.in. fizjoterapeutów, neurologopedów, psychologów, opiekunki medyczne).
Czas trwania
19 godzin dydaktycznych
Godziny zajęć
I dzień 8:30-15:30
II dzień 8:30-15:30
Forma zajęć
Wykłady połączone z warsztatami praktycznymi
Cena
890 zł
Co obejmuje cena?
Cena obejmuje udział w dwudniowym akredytowanym szkoleniu (19h), materiały szkoleniowe w postaci obszernego skryptu, bufet w czasie przerw kawowych oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
Program szkolenia
1) Współczesna terapia zajęciowa
- cele terapii zajęciowej w neurologii
- możliwości współczesnej terapii zajęciowej
- wykorzystanie Evidence Based Practice w terapii zajęciowej
2) Najważniejsze pojęcia związane z terapią zajęciową w neurologii
- plastyczność mózgu
- pamięć mięśniowa
- zespół zaniedbywania połowiczego
- wykorzystanie codziennych aktywności w terapii
- spastyczność vs wiotkość
3) Diagnoza w terapii zajęciowej w neurologii
- podstawowe narzędzia (wywiad, obserwacja)
- kwestionariusze oceny
- testy funkcjonalne wykorzystywane w neurologii
4) Metody specjalne wykorzystywane w terapii zajęciowej
- terapia lustrzana
- metoda CIMT
- nowoczesne technologie w terapii zajęciowej
5) Wykorzystanie wybranych metod terapeutycznych w praktyce
- trening czynności dnia codziennego
- trening funkcji poznawczych
- adaptacje sprzętu i środowiska
- terapia kończyny górnej
6) Case-study – praca w grupach
Prowadzący
mgr Paulina Kasprzyk – terapeuta zajęciowy, trener-szkoleniowiec. Absolwentka i doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie W latach 2019-2023 członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej (PSTZ). Aktywna uczestniczka konferencji naukowych o tematyce nowoczesnej terapii zajęciowej oraz promowania pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnościami. Autorka publikacji naukowych związanych z nowoczesną terapią zajęciową stosowaną w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach rehabilitacji neurologicznej oraz wielu krakowskich placówkach medycznych i dydaktycznych w ramach praktyk i zajęć klinicznych. Oprócz tego rozwija się dydaktycznie poprzez prowadzenie przedmiotów z zakresu terapii zajęciowej w szkole policealnej oraz na uczelni.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
ulica Długa, Kraków, Polska, ulica Długa 47, 31-147 Kraków, Polska,Kraków, Poland, Krakow
Tickets