Advertisement
23.5. Kolme tamperelaista nuorta ja energistä bändiä valtaa Vastavirran yläkerran lavan. Luvassa on kauniita sanoituksia ja tiukkaa soittamista aina herkästä kitaramusiikista raskaampaan metalliin asti. Keikat on K-18 ja iltaan on vapaa pääsy!Klo 18:00
The Pillars -trio esittää kitaristi Panu Lehtikevarin lukion musiikkidiplomina energistä ja leikittelevää instrumentaalimusiikkia. Kappaleissa kuuluu vaikutteita muun muassa rockista, funkista, fuusiosta ja indiestä. Yhtyeen musiikki korostaa soittajien keskinäistä musiikillista yhteyttä sekä leikkimielistä ja rentoa tunnelmaa.
Panu Lehtikevari – kitara
Akseli Pylväs – rummut
Kerkko Lummio – basso
Klo 19:00
Aaro Joki -yhtye on tamperelainen folk rock bändi, jonka kaunis ja rosoinen esikoisalbumi "Leikkimökin katolla" julkaistiin 1.5. Aaro Joen karismaattinen esiintyminen ja yhtyeen loistelias yhteissoitto soundeineen vie kuulijan matkalla lapsuudesta aikuistumisen kynnykselle.
Klo 20:00
Crüx on viiden tamperelaisen lukiolaisnuoren energinen bändi, joka soittaa suomenkielistä punkrokkia hyödyntäen mm. metallin elementtejä musiikissaan. Laulaja-lauluntekijä Roope Suvisuon persoonalliset sanoitukset nivoutuvat hyvin yhteen sävellystensä kanssa. Tämä muodostaa eheän kokonaisuuden, jota korostaa pääasiassa metallibändeissä soittavat, taitavat muusikkoystävät. Crüxin debyyttialbumi ”Käsityksiä kauniista musiikista” julkaistiin helmikuussa 2026.
ei pääsymaksua
Advertisement
Event Venue
Pispalan valtatie 39, 33250 Tampere, Finland, Pispalan Valtatie 39, FI-33250 Tampere, Suomi, Tampere, Finland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.









