Advertisement
A mozgásfejlődés nyomában 0-4 éves korigAz optimális mozgásfejlődés lépcsőfokai és ezek jelentősége a fejlődésre
A csecsemőkori mozgásfejlődés nagyon erősen fókuszban van, mint a későbbi képességeket befolyásoló alapkő. Az emiatti aggodalom arra ösztönzi a szülőket, hogy szakemberhez forduljanak a legapróbb, szokványostól eltérőnek tűnő fejlődés gyanúja esetén is. Mindezt tovább fokozza több tényként kezelt, ugyanakkor tévesen adaptált információ is. A babák mozgásának alakulását, a tempóját, a mozgáslépcsők sorrendjét, formáit (pl. hogy gurulva, kúszva, vagy mászva kezd haladni) sok tényező befolyásolja. Köztük testi adottságaik, habitusuk, a fejlődés lehetőségének, körülményeinek biztosítása, az őket érő ingerek. Természetesen lehetnek nehezítő, veszélyeztető faktorok is. Ugyanakkor a fejlődő idegrendszer érzékenyen reagál a folyamatba való beavatkozásokra, amik akár károsak is lehetnek és hosszú távra is kihatnak.
Kisgyermekkor az alapvető mozgásformák elsajátításának időszaka. A mozgások gyakorlása által fejlődnek a motoros képességek. Új agyi területek kapcsolódnak be, melyek hatással vannak a beszédre, a finommozgásra és a kognitív fejlődésre egyaránt. Ezen képességek kibontakoztatására elengedhetetlen a megfelelő környezet, ingerek biztosítása.
Nagyon fontos mindent figyelembe venni a fejlődés megítélésénél, hogy az valóban kívül esik-e a normál variációk halmazából. Szükség esetén, akkor viszont megfelelő időben és módszerrel befolyásoljuk a fejlődést, optimális módon és mértékben. Ehhez szeretnénk kis kapaszkodót nyújtani előadásunkban.
Szakértőink:
Bajnok Ildikó: konduktor, mozgásterapeuta
Ernszt-Lévai Nóra: konduktor, mozgásterapeuta, szülő-csecsemő konzulens
Jelentkezés: [email protected]
Díja: 1.500 Ft/fő
Helyszín: Csodakapu Komplex Fejlesztőház
1139, Tahi utca 70/B
Időpont: 2024.09.20.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Tahi utca 70/B, 1139, Tahi utca 70b, Budapest 1139, Magyarország,Budapest, Hungary