Advertisement
//English description soon//🟣 A 92529 kiállítás egy kutatási projektünk eredménye, amelyben 12-en vettünk részt. Projektünk célja az volt, hogy megfogalmazzuk, milyennek látjuk a munka jövőjét ebben a bizonytalan világban.
A kiállítás során egy időutazásra hívunk titeket, 10 évet előre utazva, egy földalatti, elhagyatott irodaépületbe. Az épület maradványaiból alig pár dolog maradt: néhány irodai eszköz, valamint egy fülke. Egy fülke, amely első ránézésre úgy tűnik, hogy valamiféle menedéket, búvóhelyet, csendes teret biztosíthatott a zajos, nyitott irodában. Belépéskor viszont a fülke mivolta nyilvánvalóvá válik: ez egy gyóntatószék, csak éppen a pap hiányzik belőle. Kinek is gyónsz akkor, és miről?
🟣 A kiállítás koncepciója:
Kiállításunk egy olyan jövőt mutat be, ahol a munkának már csak a maradványait találjuk, ez pedig egy elhagyatott irodaépületben testesül meg. Ennek az elhagyatott épületnek középpontjában egy újragondolt gyóntatószék áll, ahol a papot egy mobilalkalmazás helyettesíti, és a korábban bizalmasan kezelt bűnök látványosságokká válnak, ezzel szimbolizálva a személyes bűntudat árucikké tételét és a magánélet digitális korban történő erózióját. David Graeber „Bullshit munkák” koncepciója és Max Weber „A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme” című művéből inspirálódva az installáció elmossa a határokat az értelmes és értelmetlen munka között, megkérdőjelezve az egyéni felelősség átláthatóságát, mind személyes, mind társadalmi szinten. Személyes szinten szembesíti a gyónót az etikai dilemmáival. Társadalmi szinten szélesebb kérdéseket vet fel a technológia kollektív értékeinkre gyakorolt hatásáról, arra ösztönözve bennünket, hogy gondoljuk újra a magánélet, az emberi kapcsolat és a munka szerepét egy technológia által vezérelt társadalomban. A gyónás hideg, digitális folyamattá redukálódik, mely Mark Fisher „Kapitalista realizmus” koncepcióját testesíti meg: az emberi létet újraértelmezi a technológia előrelátható fejlődése, a kapitalizmus pedig önszabályozásra kényszerít minket, mely végül saját magunkkal ápolt kapcsolatunk teljes elvesztéséhez vezet.
A kiállítás nem csak a munka általános mivoltán keresztül reflektál a fenti témákra, hanem a kiállításhoz vezető munka folyamatát is bemutatja.
🟣 A kiállítás november 21-től 26-ig látogatható, mindennap 15:00 és 20:00 óra között, valamint extra programokkal is készülünk:
November 21 18:00 órától: Megnyitó
November 24 18:00 órától: Bűntárskereső workshop
November 26 19:00 órától: Közösségi beszélgetés
A programokról bővebb információt, a kiállítás közeledtével ebben az eseményben találtok majd, de aki biztosra akar menni az iratkozzon fel a hírlevelünkre: https://bit.ly/3AHOXTK
Közreműködők: Béres Bíborka, Sanna Bo, Csököly Adél, Emcsi, Hegyi Tamás, Hajdú Levente, Hunyadi Márton, Kalfus Lea, Kófiás Kristóf, Tornyi Dénes, Tillmann Ármin, Velegi Csaba
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Bakáts Bunker, Bakáts tér 1, Budapest 1092, Magyarország,Budapest, Hungary