Advertisement
Spektakl o miłości, która rodzi się przypadkiem i trwa wbrew rozsądkowi, odległości i upływowi czasu. Doris i George spotykają się tylko raz w roku, lecz przez kolejne dekady budują relację silniejszą niż ich codzienne, „oficjalne” życia.Przypadkowe spotkanie w hotelowym pensjonacie staje się początkiem niezwykłej umowy. Ona jest mężatką i matką, on ma żonę i dzieci. Mieszkają na przeciwległych krańcach kraju. Postanawiają jednak wracać do siebie co roku, o tej samej porze, na kilka dni.
Tak rozpoczyna się wieloletnia historia dwojga ludzi, którzy przez dekady spotykają się w tym samym miejscu, by opowiadać sobie o tym, co przyniosło im życie: o narodzinach i stratach, spełnionych i utraconych nadziejach, zmęczeniu codziennością i nieuchronnych zmianach. Każde kolejne spotkanie ma inny wymiar – od namiętności po dojrzałość, gorycz i czułość.
Sztuka kanadyjskiego dramatopisarza Bernard Slade od 1975 roku nieprzerwanie gości na scenach całego świata, a jej filmowa adaptacja z udziałem Alan Alda i Ellen Burstyn ugruntowała jej międzynarodową popularność. To opowieść o miłości, która nie mieści się w prostych definicjach – intymna, pełna humoru i wzruszeń historia o tym, jak bliskość może przetrwać wszystko.
Twórcy:
Autor: Bernard Slade
Reżyseria: Henryk Jacek Schoen
Występują: Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz
dodatkowe informacje
Czas trwania spektaklu: 125 minut (1 przerwa)
Premiera: 29 stycznia 2016
Spektakl „Po latach o tej samej porze” Teatru Bagatela, który prezentowaliśmy w 2024 r. jest kontynuacją przedstawienia „Za rok o tej samej porze”.
Advertisement
Event Venue
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin, Poland, ulica Jezuicka 18, 20-113 Lublin, Polska, Lublin, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











