Advertisement
Друзі, запрошуємо долучитися до наступної розмови в рамках нашої дискусійної програми! Цього разу у фокусі нашої уваги – 1950-і – 1980-і роки в історії українського мистецтва та сформована в той час термінологія, що дісталась нам у спадок.Радянське мистецтвознавство як дисципліна, яка стала на заміну історії мистецтва, розглядало художній процес як політично обумовлений, ізольований від світового мейнстриму, відособлений рух. Воно намагалось віднайти зручну термінологію для опису загальних процесів, яка б відрізняла радянське мистецтво від світового, з одного боку, а з іншого – створювала б певну ієрархію стилей. У цій парадигмі модерністські пошуки в повоєнний час позначались як «декоративні» чи «фольклорні», а сплав формальних пошуків раннього модернізму з ідеологічною тематикою – як «суворий стиль».
Чи було «повернення модернізму» у другій половині ХХ ст.?
Що робити з термінами «соцреалізм», «суворий стиль», «офіційне» та «неофіційне мистецтво», «фольклоризм» тощо?
Свої відповіді на запитання запропонують:
🔸Лізавета Герман, кандидатка мистецтвознавства, кураторка, співзасновниця галереї The Naked Room та платформи LankoGermanTalk
🔹Ілля Левченко, історик мистецтв, асистент кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка, співредактор книжки «Entangled Art Histories in Ukraine» (Routledge, 2024).
🔸Ірина Борисюк, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри літературознавства ім. В.Моренця Національного університету «Києво-Могилянська академія».
🔹Тетяна Жмурко, історикиня мистецтва, кураторка, завідувачка науково-дослідним відділом мистецтва ХХ - початку ХХІ ст. NAMU
🔸Модераторка – Анна Алієва, історикиня мистецтва, кураторка, дослідниця мистецтва тоталітарної доби, старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. NAMU.
📌Вартість: безкоштовно.
📌 У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро.
📌 Якщо на момент оголошення повітряної тривоги минуло менше 60 хв події, продовжимо подію після завершення тривоги або іншого дня. Якщо подія тривала 60 хв і більше, вона вважається такою, що відбулась.
❗️ ВАЖЛИВО: Потрапити до музею можна через службовий вхід позаду.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
вул. М. Грушевського, 6, Kyiv, Ukraine, 01001, Михайла Грушевського вулиця, 6, Київ, 01001, Україна,Kyiv, Ukraine, Kiev