Advertisement
Идентичност и принадлежност са двата основни аспекта, които ни предизвикват днес, според водещи изследвания в сферата на психологията и психотерапията. Последните акценти и наблюдения на учените в сферата на психотерапията сочат, че темата, и съответно кризата на нашето време е именно идентичност, и принадлежност, и конфликтите, които пораждат в нас.Какво ни дава идентичността? А какво ни отнема? Фиксирана ли е или е пластична? Как и кога я изграждаме? Променя ли се във времето?
Къде принадлежим в постоянно променящия се днес свят? Имаме ли нужда да принадлежим или това ни ограничава? Как се променя нуждата от принадлежност във времето? Ще споделим с вас всички новости в сферата психологията и човешкото развитие, ще преживяваме и ще се забавляваме.
Първи ден – идентичност
Идентичността като вътрешен компас – център на личността, идея за смисъл, самооценка, цели и посока, способност за правене на избор, и взимане на решения, ценности.
Идентичност – ценност и предизвикателства. Ще разгледаме и двете страни на монетата.
Втори ден – принадлежност
Къде принадлежа? Ценност и предизвикателства на принадлежността. Граници на принадлежността – баланс между Аз и Ние. Принадлежност в постоянно променящия се свят.
Взаимодействие на идентичност и принадлежност – мисията е възможна!
Гещалт терапията ни предоставя изключително ценни експерименти и инструменти за навлизане, осъзнаване, и развитие на тези две основни човешки способности.
Ще работим през преживяване, музика, дискусии, работа в малки групи и обмен в голямата група.
Водещи: Ирина Кирякова и Стоян Кузманов
Уъркшопът ще се проведе в град София на 09 и 10 май 2026 година от 10:00 до 17:00
Таксата е 150 евро при ранно записване/внасяне на капаро от 60 евро до 25ти април 2026 година и 190 евро при записване след 25ти април.
Часовете се признават като личен опит с гещалт терапия.
За подробности и записване: 0887 892 879 / [email protected]/www.stoyankuzmanov.com
Ирина Кирякова е гещалт терапевт, обучител и супервайзор към БИГТ и Европейската асоциация по гещалт терапия – EAGT. Позитивен психотерапевт и обучител, член на ДПБ. Автор на книгите “Любовта намира начин – психотерапия на ежедневието” и „Формите на любовта“. Има двадесет години опит като психотерапевт на частна практика и седем години като обучител по психотерапия. Хипнотерапевт и член на БАХ. Заместник председател на Българска Асоциация по Гещалт Терапия.
Повече за нея може да намерите тук: https://irinakiriakova.com
Стоян Кузманов е магистър психолог, член на Дружеството на психолозите в България (ДПБ), гещалт терапевт, член на Българската асоциация по гещалт терапия (БАГТ), член на Европейската асоциация по гещалт терапия (EAGT), хипнотерапевт, член на Българската асоциация по хипноза (БАХ). Фасилитатор по семейни констелации. С опит в индивидуалната терапия и консултиране, консултирането на двойки, и провеждането на професионални тренинги.
Повече за него – www.stoyankuzmanov.com
Advertisement
Event Venue
Национален студентски дом, Площад Народно събрание 10, 1000 София, България, Sofia, Bulgaria
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











