Entertainment Events in Herlev

Check out happening entertainment events all around Herlev, SK

Nessi gomes - SOLD OUT - Live in Copenhagen

Sat Mar 25 2023 at 06:00 pm Ukirke DKK 532 to 637

Formiddagsfilm: Lykkelige omstændigheder

Tue Mar 28 2023 at 09:00 am Herlev Teaterbio

RelevanzEnsemble: Spøgelsesopera - Fyraftenskoncert

Tue Mar 21 2023 at 05:00 pm Den Sorte Diamant - Det Kgl. Bibliotek

The Scoops Koncert

Sat Apr 01 2023 at 07:00 pm Herlev Medborgerhus DKK 249

Attila: European Tour 2023 [+ special guests] / Pumpehuset

Wed Mar 22 2023 at 07:00 pm Pumpehuset

Formiddagsfilm: Anklagen

Tue Apr 11 2023 at 09:00 am Herlev Teaterbio

Jensens Jazz Serenaders

Sun Apr 16 2023 at 04:00 pm Herlev Medborgerhus

Kamma + support: Polly | Hotel Cecil, København

Thu Mar 30 2023 at 07:00 pm Hotel Cecil

UDSOLGT Kasper Winding på Hotel Cecil, København

Wed Apr 05 2023 at 07:00 pm Hotel Cecil

Film i magisk lys – foredrag og Blade Runner

Thu Apr 13 2023 at 06:00 pm Herlev Teaterbio

Peter Sandberg (SE) | Xenon | HUSET

Thu Apr 13 2023 at 09:00 pm HUSET DKK 81 to 162

Fredagsbar med Papa's Got A Brand New Bag

Fri May 26 2023 at 07:00 pm Halgodt

KUNE Festival 2023

Wed Jul 19 2023 at 03:00 pm Ungdomsøen

Venteliste! Tim Heidecker - 3. april - Hotel Cecil

Mon Apr 03 2023 at 07:00 pm Hotel Cecil

Samantha Fish - Pumpehuset / FÅ BILLETTER

Tue Mar 21 2023 at 08:00 pm Pumpehuset

Elena Gabrielle - Addickted in Copenhagen

Sat Apr 15 2023 at 06:00 pm Teater Play

Andy Shauf // Pumpehuset

Fri Jun 09 2023 at 06:00 pm Pumpehuset

Venteliste! Joe Satriani - Amager Bio

Mon Apr 03 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Ne Obliviscaris / Pumpehuset

Wed May 10 2023 at 06:00 pm Pumpehuset

Steve Hackett - 11. maj - Amager Bio

Thu May 11 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Deathstars / Pumpehuset / Aflyst

Fri Mar 31 2023 at 08:00 pm Pumpehuset

First Hate // Pumpehuset // FÅ BILLETTER

Fri Apr 14 2023 at 07:00 pm Pumpehuset DKK 222

Josephine Philip | Hotel Cecil, København

Wed May 03 2023 at 07:00 pm Hotel Cecil

Elektra

Sat Mar 25 2023 at 07:30 pm Copenhagen Opera House

Manfred Mann's Earth Band - 10. maj - Amager Bio

Wed May 10 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Martin Kohlstedt | Copenhagen | Huset

Wed Apr 12 2023 at 08:00 pm HUSET

BESÆTTELSENS FANGER

Sat Apr 15 2023 at 04:00 pm Teater FÅR302

Tæt på kunsten - Gotta Dance!

Wed Apr 19 2023 at 08:00 pm Copenhagen Opera House

The Tallest Man on Earth (SE) i Amager Bio - Få Billetter

Wed Apr 12 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Distortion Ø 2-3 June 2023

Fri Jun 02 2023 at 11:00 pm Refshaleøen, København

Trio con Brio Copenhagen med bratschist Tatjana Masurenko

Tue Apr 25 2023 at 07:00 pm Den Sorte Diamant - Det Kgl. Bibliotek

VENTELISTE David Eugene Edwards (US) | Hotel Cecil, København

Fri May 05 2023 at 07:00 pm Hotel Cecil

The Last Internationale [Support: Taipei Houston] / Hotel Cecil

Sun Apr 30 2023 at 07:00 pm Hotel Cecil

Gotta Dance!

Sat Apr 22 2023 at 07:00 pm Copenhagen Opera House

Robert Habeck - Tysklands vicekansler, økonomi- og klimaminister - Få billetter tilbage

Fri Mar 24 2023 at 07:30 pm Den Sorte Diamant - Det Kgl. Bibliotek

Orfeus

Fri Mar 24 2023 at 07:30 pm Copenhagen Opera House

Ice Nine Kills [Support: SKYND] // Pumpehuset // UDSOLGT

Mon May 01 2023 at 07:00 pm Pumpehuset

RAKIM (USA) + support // Pumpehuset 15.06.2023 / UDSOLGT

Thu Jun 15 2023 at 07:00 pm Pumpehuset

Copenhagen Bike Show 2023

Sat Mar 25 2023 at 10:00 am Øksnehallen (København, Denmark)

Madness - Udsolgt - Amager Bio

Sun Apr 02 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Jakob Svendsen // København

Sat Apr 01 2023 at 06:00 pm Teater Play

Camel - Amager Bio - EKSTRAKONCERT

Tue May 16 2023 at 07:00 pm Amager Bio

KUNE Festival 2023

Wed Jul 19 2023 at 03:00 pm Ungdomsøen

Steve Rothery Band i Amager Bio

Mon Sep 11 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Buffoon, Tragedy and Melo-drama

Mon Sep 11 2023 at 03:15 pm The Commedia School

Camel - UDSOLGT - Amager Bio

Wed May 17 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Copenhagen Skyline

Thu Mar 30 2023 at 08:00 pm Amager Bio

RIVERSIDE - ID.ENTITY TOUR 2023

Tue Apr 25 2023 at 07:00 pm Amager Bio

Guns N Roses-Jam & Bon Jovi DK - Amager bio

Fri Apr 28 2023 at 08:00 pm Amager Bio

GUNS N' ROSES-JAM & BON JOVI DK @ AMAGER BIO

Fri Apr 28 2023 at 06:00 pm Amager Bio

Nelson dirigerer Berlioz

Thu May 25 2023 at 06:30 pm Copenhagen Opera House

Poul Erik Kreinøe Featuring Herlev Trioen

Sat Apr 01 2023 at 12:00 pm Herlev Teaterbio

Poul-Erik Kreinøe feat. Herlev Trio

Sat Apr 01 2023 at 12:00 pm Herlev Teaterbio

Easter Party

Sat Apr 08 2023 at 05:00 pm Copenhagen Downtown Hostel

Studenterkørsel med 2D KVUC København K i 2023

Sat Jun 24 2023 at 09:00 am Kvuc Sankt Petri Plads

Studenterkørsel med 3A Niels Brock Int. Gymnasium i 2023

Sun Jun 25 2023 at 09:00 am Niels Brock

Danser med Drenge: Den Grå Hal

Sat May 13 2023 at 07:00 pm Den Grå Hal DKK 344

Kammerkoncert #3

Sun Mar 26 2023 at 02:00 pm Copenhagen Opera House

RAKIM (USA) + support // Pumpehuset 17.06.2023 / EKSTRA!

Sat Jun 17 2023 at 07:00 pm Pumpehuset