Advertisement
Den argentinske sanger 𝐕𝐢́𝐜𝐭𝐨𝐫 𝐇𝐮𝐠𝐨 𝐃𝐢́𝐚𝐳 og den danske pianist 𝐑𝐮𝐧𝐞 𝐒𝐤𝐨𝐯 𝐓𝐡𝐨𝐦𝐚𝐬𝐬𝐞𝐧 inviterer til en intens og stemningsfuld aften i tangoens tegn.Tangoens sange begynder sjældent lykkeligt. De starter dér, hvor noget allerede er gået galt – hvor kærlighed er tabt, hvor begæret brænder, og hvor skæbnen føles både uretfærdig og uundgåelig. Netop her opstår tangoens rå skønhed.
Publikum tages med på en musikalsk rejse gennem tangoens passionerede univers med sange af den legendariske 𝐂𝐚𝐫𝐥𝐨𝐬 𝐆𝐚𝐫𝐝𝐞𝐥, den nyskabende 𝐀𝐬𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐢𝐚𝐳𝐳𝐨𝐥𝐥𝐚 og flere andre centrale navne i genren.
En koncert fuld af nærvær, dramatik og musik, der går direkte i hjertet – i et kirkerum, der giver tangoens fortællinger en anden dimension.
🎶 𝐅𝐫𝐢 𝐞𝐧𝐭𝐫𝐞́
Advertisement
Event Venue
Lykkebovej 1, 2500 Valby, Denmark, Lykkebovej 1, 2500 København, Danmark, Rødovre, Denmark
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.









