Advertisement
ℹ️ Gdzie? Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego (ul. Na Grobli 30–32) ; Kino DCF (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 64A)📅 Kiedy? niedz. 1–2.12.2024
📍 Rejestracja na konferencję: formularz 👉 https://tiny.pl/d7tmt44p
👁 Podczas konferencji spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy relacja z maszyną zmienia sztukę? Czym jest sztuka i jak zmienia się rola twórcy wobec zmian technologicznych?
🔎 Konferencja, na którą składać się będą koncerty, pokaz filmu pt. „Sisters with Transistors” (2020) w reżyserii Lisy Rovner, który będzie punktem wyjścia do rozmowy na temat wpływu technologii na sztukę, ich ścisłej relacji i występującej między nimi przestrzeni styku, jest organizowana przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Fundację Upstream, a partnerem jest Dolnośląskie Centrum Filmowe.
📢 𝗛𝗮𝗿𝗺𝗼𝗻𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺
ℹ️ niedz. 1.12.2024, 17.00, 19.00
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego
𝐏𝐫𝐳𝐞𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞ń 𝐬𝐭𝐲𝐤𝐮 // 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐟𝐚𝐜𝐞: 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐢𝐦𝐦𝐞𝐫𝐬𝐲𝐣𝐧𝐲 𝐒𝐭𝐮𝐝𝐢𝐚 𝐕𝐨𝐢𝐜𝐞𝐋𝐚𝐛 𝐳 𝐬𝐞𝐚𝐧𝐬𝐞𝐦 𝐨𝐛𝐫𝐚𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚
Koncerty będą stanowić zwieńczenie półrocznego pogłębionego procesu działań podjętych podczas sesji warsztatowo-badawczych Studia VoiceLAB. Będą one pokazami pracy wokalnej chóru polifonicznego mającego na celu tworzenie kompozycji w czasie rzeczywistym, ukierunkowanej na fizyczne poczucie dźwięku i harmonii, w połączeniu z dźwiękami syntetycznymi i wpływającym na tkankę harmoniczną algorytmem.
Całość tego immersyjnego doświadczenia muzycznego jest ukierunkowana na pogłębienie doznań słuchacza poprzez zanurzenie w samym środku wibracyjnego środowiska tworzonego przez dźwięk.
Koncertom będą towarzyszyły seanse obrazowania przygotowane przez Bartosza Radziszewskiego, będące performatywną prezentacją o charakterze wizualnym, powstałą w wyniku działania artysty przy udziale technologii.
ℹ️ pon. 2.12.2024
Kino DCF (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 64A)
🧏 Wydarzenie z audiodeskrypcją
📍 17.30–19.30 𝐩𝐨𝐤𝐚𝐳 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐮, „𝐒𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫𝐬 𝐰𝐢𝐭𝐡 𝐓𝐫𝐚𝐧𝐬𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐬” (𝟐𝟎𝟐𝟎) 𝐰 𝐫𝐞ż𝐲𝐬𝐞𝐫𝐢𝐢 𝐋𝐢𝐬𝐲 𝐑𝐨𝐯𝐧𝐞𝐫
Film opowiada nową historię muzyki elektronicznej z perspektywy wizjonerek, których radykalne eksperymenty z maszynami na nowo zdefiniowały granice muzyki.
Od czasu swojego powstania na początku ** wieku, niezwykły świat muzyki elektronicznej nieustannie ewoluuje. Od nieograniczonych możliwości syntezatorów cyfrowych po niedawny comeback nagrań analogowych; od niemożliwie doskonałej intonacji rodem z Auto-Tune po demokratyzację produkcji muzycznej przez pokolenie producentów tworzących muzykę we własnym łóżku ‒ każda z tych zdobyczy jest wynikiem pracy i kunsztu kobiet przedstawionych w „Sisters with Transistors”. Clara Rockmore, Daphne Oram, Bebe Barron, Delia Derbyshire, Maryanne Amacher, Pauline Oliveros, Wendy Carlos, Eliane Radigue, Suzanne Ciani i Laurie Spiegel są jednymi z największych pionierek nowoczesnego dźwięku, których wpływ daje się słyszeć do dziś, choć większość ludzi nigdy o nich nie słyszała.
📍 19.30–21.00 𝐓𝐞𝐜𝐡𝐧𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐞 𝐰 𝐬𝐳𝐭𝐮𝐜𝐞 – 𝐭𝐞𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐤ą: 𝐰𝐲𝐬𝐭ą𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐥 𝐝𝐲𝐬𝐤𝐮𝐬𝐲𝐣𝐧𝐲
𝐖𝐲𝐬𝐭ą𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐥 𝐝𝐲𝐬𝐤𝐮𝐬𝐲𝐣𝐧𝐲
🔹 Marcin Sieńko: 𝘕𝘢𝘳𝘻ę𝘥𝘻𝘪𝘦 𝘤𝘻𝘺 𝘬𝘰𝘯𝘬𝘶𝘳𝘦𝘯𝘤𝘫𝘢? 𝘙𝘰𝘭𝘢 𝘈𝘐 𝘸 𝘱𝘳𝘰𝘤𝘦𝘴𝘪𝘦 𝘵𝘸𝘰𝘳𝘻𝘦𝘯𝘪𝘢 𝘴𝘻𝘵𝘶𝘬𝘪 𝘪 𝘬𝘶𝘭𝘵𝘶𝘳𝘺
🔹 Łukasz Kincel: 5 𝘻𝘮𝘺𝘴łó𝘸 𝘵𝘦𝘤𝘩𝘯𝘰𝘭𝘰𝘨𝘪𝘪
🔹 Basia Rogoś-Turek: 𝘛𝘺𝘭𝘬𝘰 𝘪 𝘢ż 𝘵𝘦𝘤𝘩𝘯𝘰𝘭𝘰𝘨𝘪𝘢 – 𝘦𝘹𝘱𝘦𝘳𝘪𝘦𝘯𝘤𝘦 𝘥𝘦𝘴𝘪𝘨𝘯 𝘬𝘶𝘭𝘵𝘶𝘳𝘺 𝘤𝘢𝘴𝘦 𝘴𝘵𝘶𝘥𝘺
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego, ulica Na Grobli 30, 50-421 Wrocław, Polska,Wroclaw, Poland