Advertisement
👣 Екхарт Толе пише в книгата си "Нова Земя" за пророчество от Новия Завет, което е приложимо към днешните времена. Става дума за рухването на същесвтвуващия ред и възникването на "ново небе и нова земя". Може да се каже, че това е вътрешната сфера на съзнанието и неговото преобразуване, осъзнаване и просветление, на което ставаме свидетели в днешно време.Хиляди хора по света вече практикуват някаква форма на йога и/или медитация и усещат благоприятното им влияние и красотата на вътрешния мир. Преживяването е особено живо по време на ритрийт, когато човек има възможността истински да се вглъби и утвърди практиката си с помощта на учител, в безопасна обстановка далеч от разсейващите фактори на ежедневието си.
Ритрийтът като формат стана много популярен в последните 10 години, но като такъв не е нещо ново за човечеството.
Практиката по оттегляне е разпространена още при мъдреците от древността. Буда се оттегля в дълбока медитация, за да получи просветление, след което се завръща в света, за да преподава, лекува и служи.
В християнстово се практикува молитва и уединение като крайната цел е подготовка за труд, грижа и служене на обществото. В суфизма (халуа) е период на оттегляне за вътрешна работа, след което практикуващият се завръща с по-отворено сърце. Руми говори за тишината като врата към любовта, а Тик Нят Хан казва, че с оттеглянето култивираме мира в себе си.
"Стъпки в тишината" е покана за 3-дневно оттегляне от суетата, посветено на притихване в разпукващата пролетна природа, подхранване на душата и тялото и свързване с истината вътре в себе си. Поканата не е за промяна, а за себепознание, което се ражда в присъствието и забавянето.
Съзерцанието и нищоправенето не са чужди на децата, но са добре забравени от нас, "големите". По време на ритрийта нежно ще те напътстваме да се обърнеш към мъдростта в теб, да направиш пролетно почистване на ума си и да си припомниш намерението си от началото на годината. За да може да се върнеш с ясен ум, посока на енергията, лекота, повишена мотивация и порив за действие. Завръщане към източника, към майката природа, което неминуемо носи нови нива на осъзнаване, връщане обратно в коловоза на твоя път с главно "П" и по-живо присъствие.
Формулата е покой - яснота - състрадание в действие :)
🤍 КОИ СМЕ НИЕ
Ние сме Асен Величков и Лаура Славов, основатели на Chillhouse ритрийт център. Родители сме на две прекрасни момчета, заради които превърнахме в наш основен приоритет стремежа ни да бъдем по-осъзнати като хора и най-вече като родители.
Лаура специализира като ментор и йога преподавател с над 15 годишен опит във воденето на хора по пътя на осъзнатостта, свързването с тялото и дъха си. Тя има изкарани обучения в цял свят, сред които диплома за йога преподавател 2015-та (200 ч., Флоренция); диплома по ин йога и медитация учител (ниво 1 и ниво 2; Stillnessinyoga Холандия); менторска програма с Мари Ръсел за ментори (20 часа, 2025-та); Крия йога, 2 дневен курс и други. Лаура е основен организатор на над 40 йога ритрийта от 2015-та до сега.
Асен се интересува живо от йога, творческа визуализация, личностно развитие и преживявания в природата. Той изучава йога с учителя си Свами Мукти от 2018-та година насам. Изкарал е курс за планински водач към АПХ. Той е концептуалният директор зад дейността на Chillhouse, основен бранд дизайнер и визионер.
Chillhouse e нашето щастливо място, което развиваме от 5 години заедно. Намира се на 1 час път от София по Искърското дефиле в чистата природа на Балкана. Това е пространство, което ни вдъхновява да бъдем своята най-добра версия ден след ден.
🧘 ПРИМЕРНА ПРОГРАМА
* 7:30 сутрешна медитация
* 8:00-9:30 йога за начало на деня
* 9:30 закуска
* 11:00 горска разходка край реката с практика по осъзнатост
* 13:00 обяд в тишина
* 13:30 релаксация
* свободно време за съзерцание, почивка или книга от богатата библиотека на Chillhouse
* 16:30 беседа на тема осъзнатост
* 17:30 йога
* 18:30 вечеря и свободно време
🙋♂️ ЗА КОГО Е ТОЗИ РИТРИЙТ
Този ритрийт е подходящ както за напълно начинаещи, така и за хора с опит в сферата на йога и медитация.
Най-вече е подходящ за всеки, който усеща напираща нужда просто да "изчезне" за 3 дни; да изключи телефона си и да си подари лукса на модерния живот - да бъде офлайн. За всеки, който изпитва трудност да е благодарен за нещата, които има. За всеки, който се хваща че губи ценно време в безцелно скролване на телефона си.
За всеки, който среща трудност да се фокусира, продуктивността му е ниска, намерението не е ясно и липсва цялостна мотивация за това, което прави. За всеки, който знае, че има крещяща нужда от тишина и спокойствие и някой просто да се погрижи за него/ нея.
💳 ЦЕНА ЗА УЧАСТИЕ
* Ранно записване до 16 февруари 240 евро
* Стандартна цена до 2 март (включително) 280 евро
* Късно записване след 2 март 350 евро
✔️ КАКВО Е ВКЛЮЧЕНО
* Всички елементи на програмата, практики, лекция и материали
* Две нощувки, споделено и удобно настанване в Chillhouse (на 1 час път от София)
* Вкусни вегетариански хранения
* Изворна вода, планински чай, сезонни плодове
🖋️ ЗА ЗАПИСВАНИЯ
При интерес за участие, моля изпрати имейл на Лаура на
[email protected] или ни се обади на 0889 771 220.
📖 "Човекът е част от цялото, което ние наричаме Вселена, част, ограничена във времето и в пространството. Той усеща себе си, своите мисли и чувства като нещо отделно от целия останал свят, което представлява своеобразна оптическа измама. Тази илюзия е станала тъмница за нас, ограничаваща ни в света на собствените желания и привързаността ни към тесен кръг близки наши хора. Нашата задача е да се освободим от този затвор, да разширим сферата на своето участие до всяко живо същество, до целия свят в неговото великолепие. Никой не може да изпълни такава задача докрай, но самите опити да се постигне тази цел се явяват част от освобождението ни и основание за вътрешна увереност."
Алберт Айнщайн
***
Очакваме ви,
Асен и Лаура
***
Какво казват участниците след ритрийти с нас.
1. Ритрийта ми беше подарък от голямата ми дъщеря, послучай 60-годишнината ми. Тръгнах към тази новост за мен с вълнение, отколкото с някакво конкретно намерение. Имах усещането, че ме чака някаква силна емоция, която може да се прояви като вдъхновение за живота, който ми предстои. Тъй като ми беше за първи път, вълнението ми беше конкретно от това: Дали ще се справя. Как ще ме възприемат другите? Какво точно ще се прави? И т.н. Но бях много изненадана от всичко! От природата, от базата, от запознанството ми с Лаура и Асен и другите прекрасни същества. Всичко беше като някаква вълшебна приказка. Тогава чак, аз се почувствах като част от нея. Тогава си пожелах да се впусна в това приключение, без да си задавам въпроси. Забравих за градската шумотевица, стреса, тревожността и се впуснах в непознатото за мен. Поех по пътя на сърцето си с помощта на Лаура и Асен, разбира се. Всичко беше "Чудесно"!
2. Всичко ми допадна! Най-много от това всичко беше Лаура. Начина по който ни обясняваше всяка поза. Всички мъдрости, които споделяше с нас. Медитациите, които правихме.
3. аз за пръв път бях на йога ритрийт и за мен всичко беше ново и прекрасно. както казах и в широка аудитория, аз ти имам пълно доверие и оттам за мен друго няма значение ❤
4. За мен това беше първа среща, аз съм очарована от медитацията и това ще е нещо, което желая да изуча и практикувам
5. Предизвиках тялото си да прави неща, които никога досега не съм правила. Изненадах се и се чувствах прекрасно!
Advertisement
Event Venue
Chillhouse Bakyovo, bakyovo,Swoge, Sofiya, Bulgaria, Sofia
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











