Advertisement
За тисячоліття до них, їхньому духові!Проєкт відбувається за підтримки програми Британської Ради «Підтримка культурної діяльності в Україні за участю Великої Британії».
Серія кінопоказів Videocity x МСМО присвячена майбутнім поколінням, що прийдуть після нас. Тіні майбутнього вже впали на нас, змушуючи працювати та відпочивати у їхніх межах. Художники розкривають цю ситуацію, навіть якщо вона не завжди має чіткі контури, або ж ми маємо переналаштувати свої сприйняття, щоб віднайти нову ясність. У своїх роботах вони висвітлюють проблеми, з якими стикаються у цих просторах. Чи ця дезорієнтація людських доль є тимчасовою чи постійною? Безперечно, вона триває, і ми живемо в ній, вибудовуючи етику, що відповідає ситуації, навіть якщо вона нагадує спокійний, але безкінечний стан війни. Ми намагаємося вийти за межі світу, в якому перебуваємо. Чи нам це вдасться? Чи ми коли-небудь це зрозуміємо? Чи сам концепт знання і наш спосіб його сприйняття так трансформувалися, що стали невпізнаваними?
На кону стоять способи уявлення реальності. Ми перебуваємо у своєрідному гіперконфлікті між різними її баченнями. Можливо, вони всі знаходяться на периферії нашої свідомості, і нам слід вирушити туди, щоб побачити їх і відчути співчуття до всього, що загинуло без імені чи образу. Істина є неймовірною та непомислимою, тому ми створюємо мистецтво як засіб її осмислення, кожен використовуючи свої можливості. Ми не можемо вирахувати все до кінця, щоб забезпечити собі привілейовані позиції, але діємо зараз, слухаючи внутрішні голоси без упереджень.
🗓 Дата: 15.04.2025
🕕 Час: 18:00 - 19:00
Людина в природі
Цей блок досліджує взаємодію людини з природним середовищем через особисті, міфологічні та історичні наративи. Художники розглядають тіло як точку перетину з природою, простежуючи, як пам’ять, архів і біологічні процеси формують наше сприйняття навколишнього світу.
🔹 Даша Чечушкова, Intermezzo. (2022, 17:23, звук)
Інтимний діалог із природою, де стан тривоги та спокою перетворюється на плинний наратив.
🔹 Катя Лібкінд, Performance Hero (2021, 6:35, звук)
Дослідження тіла у просторі перформансу: перетворення особистого досвіду на засіб комунікації із зовнішнім світом.
🔹 Анна Потьомкіна, The tale of the Girl Who Remembered Everything (2023, 14:54, звук)
Пам’ять як метод пізнання: природа постає як архів відчуттів та переживань.
🔹 Абі Палмер, Slime Mother (2024, 6:54, звук)
Біологічні процеси як спосіб переосмислення взаємозв’язку між тілом людини та природними циклами.
Вхід вільний за реєстрацією !
Куратори: Анна Мороховська (кураторка Музею сучасного мистецтва Одеси), Джеймс Стівен Райт (співголова Videocity UK), Юлія Манукян (кураторка)
Кураторська консультація: Андрій Сігунцов (головний куратор Музею сучасного мистецтва Одеси), Андреа Домесле (директорка Videocity, Базель)
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
вулиця Європейська 31/33, Odessa, Ukraine, 65000