Advertisement
Всички деца имат нужда и от двамата си родители поравно! Време е съдът да заработи в интерес на децата!
Време е съдът да заработи безпристрастно!
Време е съдът да поощрява фактите, доказателствата, истината и да наказва лъжата!
Време е съдът да сложи край на родителските конфликти, от които най-много страдат невинни деца!
На 25.02.2025г от 12:00 до 13:00 ще се съберем пред Съдебната Палата в Пловдив, на бул. 6-ти Септември 167 и ще поискаме съда да заработи в интерес на децата.
Поканени са всички родители, братя, сестри, баби, дядовци, лели, чичовци, вуйни, вуйчовци, стринки, калековци и всички граждани, които искат да изразят позицията си по отношение как следва съда да решава детски съдби. Съдбите на децата на Пловдив. Съдбите на децата на България.
СЪДЪТ НЕ Е АБСТРАКТНО ПОНЯТИЕ, А ОРГАНИЗАЦИЯ ОТ КОНКРЕТНИ ХОРА. НЕКА ДА ПОТЪРСИМ ОТГОВОРНОСТ ОТ ТЕЗИ ХОРА КАТО ГИ ЗАПИТАМЕ СЛЕДНИТЕ ВЪПРОСИ:
1. Нарушава ли съдът правото на децата да имат равен достъп до двамата родители след развод присъждайки абсурдни режими за контакти между родител и дете?
2. Практикува ли съдът институционализирана дискриминация срещу бащите?
3. Доколко е правдоподобен аргументът, че съдът обследва интереса на всяко дете при развод, но в над 90% от случайте се присъжда стандартен режим на контакти 4 дни в месеца за неотглеждащия родител (в над 90% от случаите е бащата)? Не е ли това знак за стандартизирана политика, вместо претендирания индивидуален подход към нуждите на децата? Защо при равен родителски капацитет установен от съда на баща са дават 4 дни за контакт с децата си, а на майката 26 дни?
4. В най-добрия интерес на децата ли е да виждат единия родител в „режим“ от 2 часа 2 пъти в месеца или пък в най-общо приетия 2 уикенда и общо 4 дни в месеца? Може ли при такъв режим родителят да бъде пълноценен родител? Как се отразява това на децата в дългосрочен план?
5. Влияят ли НПО-та финансирани от чужди държави на правораздавателния процес в България и провеждат ли обучения на съдии?
6. Пасивен съучастник ли е съдът в родителското отчуждение и в неизпълнението на съдебни решения?
7. Спазва ли съдът сроковете по разпоредби на законодателя и защо присъждане на привременни мерки отнема над 12 месеца след като са поискани при условия, че според чл. 323 от ГПК такива се присъждат в заседанието, в което са поискани или в ново заседание насрочено в двуседмичен срок, при нужда от събиране на допълнителни доказателства?
8. Колко вещи са вещите лица? Отговарят ли уменията им на изискванията на закона? Прикрива ли съдът информация за тяхната квалификация и работен опит?
ДОСТАТЪЧНО! НЕКА ДА ПОТЪРСИМ ОТГОВОРНОСТ НА ЛИЦАТА ОПРЕДЕЛЯЩИ СЪДБАТА НА ДЕЦАТА НИ!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Съдебна Палата Пловдив, Улица Йоаким Груев 40, 4000 Пловдив, България,Plovdiv, Bulgaria