Advertisement
Запрошуємо на зустріч із сучасним українським композитором Олександром Родіним у рамках нового формату музею Соломії Крушельницької — «Кава з композитором».Олександр Родін — один із найяскравіших представників сучасної академічної музики України. Його творчість вирізняється емоційною глибиною, масштабністю та гармонійним поєднанням форми і змісту. Це музика, що веде щиру розмову зі слухачем, торкаючись найважливіших тем: любові, надії, патріотизму та краси світу.
Під час зустрічі ми поговоримо про шлях становлення композитора, роль сучасної музики в XXI столітті та виклики, які вона ставить перед митцем, а також почуємо музику композитора. Особливим акцентом буде розмова про прем’єру нової симфонії Олександра Родіна, створеної на замовлення Львівського органного залу. Її вперше виконає Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під диригуванням Івана Остаповича 28 лютого.
Маєте питання до композитора? Чудово! Все обговоримо у затишній атмосфері музею за чашкою кави!
Тривалість: близько години
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Вартість квитків: 50 грн
Про композитора:
Олександр Родін - сучасний український композитор, піаніст, актор. В 1994 р. закінчив як піаніст Чернігівське музичне училище імені Левка Ревуцького (1994),в 2001 р. Одеську державну консерваторію імені А. Нежданової (тепер Одеська національна музична академія ім. А. В. Нежданової). На початку 2000-х переїхав до Києва. Від 2005 р. член Національної спілки композиторів України. Лауреат багаточисельних премій та нагород.
Перший композиторський досвід отримав у музичному училищі, коли написав музику до драматичної вистави. Навчаючись в консерваторії Олександр Родін самотужки почав опановувати мистецтво композиції, а його перший оркестровий твір виконав одеський диригент Ігор Шаврук. Однак, на думку композитора, він ніколи не планував отримати академічну освіту як композитор.
Стиль в якому працює композитор, умовно можна окреслити як неоакадемічний. Олександр Родін у своїй музиці проявляє схильність наслідувати усталені канони сучасної української академічної музики та поєднувати їх з модерним музичним «словником» ХХІ ст. Музиці композитора властиве парадоксальне поєднання чистої гармонії і дисонансу, ліричних та драматичних моментів, мелодизму й алеаторики, імпресіонізму з експресіонізмом.
У творчому доробку композитора твори різноманітних жанрів: симфонічна, хорова, камерно-інструментальна музика, балети, опера. Серед основних творів: «Requiem» для симфонічного оркестру, хору та солістів, «Сім останніх слів Ісуса на Хресті» для симфонічного оркестру, симфонічний цикл «Барахолка», «Stabat Mater» для сопрано, мецо-сопрано та струнного оркестру, «Любов Смерть» кантата на вірші Ш. Бодлера для сопрано та симфонічного оркестру, «Панахида» для мішаного хору, «Піснь Всесвятій Богородиці» для мішаного хору, «Missa Luminosa» для сопрано та струнного, «Книга сновидінь» для струнних та ударних, цикл «Ескізи для фортепіано» та ін. Автор балетів: «Алладін», та «Пори року», «Вгору по річці», «Вій», «Видіння Рози», які зреалізував у творчій співпраці з Київським муніципальним академічним театром опери і балету для дітей та юнацтва та українським театром сучасної хореографії «Київ модерн-балет». Написав оперу «Катерина» за творами Т. Г. Шевченка. Автор численних обробок українських народних пісень, парафраз класичних творів, музики до драматичних вистав, фільмів та серіалів.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
вул. Соломії Крушельницької, 23, Lviv, Ukraine
Tickets