Advertisement
Галерия ONE и Ивелина Чолакова имат удоволствието да ви поканят на благотворителна фотографска изложба „Гордост без предразсъдъци“
“Суетност и гордост са различни неща, макар двете думи понякога да се използуват като синоними. Може да си горд, без да си суетен. Гордостта се отнася повече към мнението ни за нас самите, а суетността към онова, което бихме искали другите да мислят за нас.”
“Гордост и предразсъдъци”
Джейн Остин
С гордост и смелост се отправяме към едно удивително визуално преживяване, което представя същността на женската сила, вдъхновено от забележителния роман на Джейн Остин – "Гордост и предразсъдъци".
В тази възхитителна фотографска изложба ще откриете 33 портрета на млади, интелигентни, амбициозни момичета, чиято естественост и харизма преодоляват стереотипите и предразсъдъците в съвременното общество.
По аналогия с романа на Остин, станал нарицателно на абсурда на времето, в което е живяла, фотографският проект се противопоставя на абсурдите в наши дни и има за цел да покаже, че първите впечатления (каквото е било и първоначалното заглавие на романа) от естествената красота, стил и индивидуалност са дар, с който трябва да се гордеем, а предразсъдъците да оставим в миналото. Да се изпълним с гордост, излъчваща увереност, а не суета.
Всяка фотография е едно изследване на вътрешната сила, самоувереност и интелект, които надскачат всички социални бариери и предубеждения. В изложбата „Гордост без предразсъдъци“ красотата на жената и силата на нейната интелигентност се сливат в едно, вдъхновявайки всеки да открие себе си, да бъде по-смел, по-свободен и по-истински.
Изложбата е благотворителна и всички приходи от нея ще бъдат вложени в предстоящ проект за обучение по фотография на младежи в неравностойно положение, който ще им предостави възможност да развият своите творчески умения чрез фотографията, да открият и развият своите таланти, да разширят своя мироглед и да изградят увереност в себе си, както и да открият своята бъдеща професия. Да бъдат реализирани и уверени, да не бъдат суетни, а гордо да заемат своето място в света, който ги заобикаля и да умеят да видят красотата му.
Освен изкусното майсторство на именитата Ивелина Чолакова, за въздействащите фотографии, които преодоляват времевите и пространствени граници, допринася и талантливата стилистка Николина Радойкова, чието дело са гримът и прическите на красивите момичета.
Куратор на изложбата е Цветелина Делийска – име, наложило се с висок професионализъм и завидна креативност във фотографските среди.
Специални гости на откриването и медиатори ще бъдат възхитителните Богдана Трифонова и Здрава Каменова, които ще допринесат за емоционалното преживяване на събитието.
Изложбата се реализира с подкрепата на: Българска консултантска организация ЕООД
Вернисаж: 18 март 19:00 часа
Зарина Василева, PR
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Улица Дякон Игнатий 1, 1000 София, България, Улица Дякон Игнатий 1, 1000 София, България,Sofia, Bulgaria