ŠKAMPOVO KVARTETO - závěrečný koncert Šest na pětce 2024

Thu, 12 Dec, 2024 at 07:00 pm

Komunitní prostor Smíchov | Prague

\u0160est na p\u011btce
Publisher/HostŠest na pětce
\u0160KAMPOVO KVARTETO - z\u00e1v\u011bre\u010dn\u00fd koncert \u0160est na p\u011btce 2024
Advertisement
Srdečně zveme na závěrečný koncert druhého ročníku Šest na pětce (6 koncertů klasické hudby na Praze 5).
Škampovo kvarteto vzniklo roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta. Kvarteto je držitelem první ceny v prestižní světové soutěži Charlese Hennena v holandském Heerlenu a zvláštní ceny Českého komorního spolku. Díky úspěšnému vystoupení v londýnské Wigmore Hall, za něž obdrželo cenu Královské filharmonické společnosti Best Debut 1993. V říjnu následujícího roku se pak soubor stal vůbec prvním rezidenčním kvartetem v historii Wigmore Hall, kde v letech 1994-1998 odehrál desítky koncertů. Kvarteto vystupuje v Evropě, Japonsku, Severní a Jižní Americe, Mexiku a Austrálii. Se svým publikem se setkává na pódiích prestižních hudebních festivalů v Melbourne, Aspenu, Berlíně, Gstaadu, Edinburghu, Istanbulu, Paříži.
program:
Josef Suk - Meditace na staročeský chorál Svatý Václave
Bedřich Smetana – Smyčcový kvartet č. 1 e moll "Z mého života"
Antonín Dvořák – Smyčcový kvartet č.13 G dur, op.106
vstupné: základní 400 Kč/ zvýhodněné 240/150 Kč
Na celý koncertní cyklus si lze pořídit abonmá, které zahrnuje výhodnější cenu a garantované místo v chrámu na všech šesti koncertech a doprovodném programu. Cena abonmá na všechny koncerty: 1800 Kč /Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 1000 Kč / žáci a studenti hudebních škol 600 Kč.
S velkou vděčností děkujeme všem partnerům a podporovatelům.
Ministerstvo kultury ČR (Smetana 200, Rok české hudby), Městská část Praha 5, Ochranný svaz autorský, Státní fond kultury a Českobratrská církev evangelická
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Komunitní prostor Smíchov, Na Doubkové 2040/8,Prague, Czech Republic

Tickets

Sharing is Caring: