Őszi jógatábor

Thu, 09 Oct, 2025 at 10:30 am to Sun, 12 Oct, 2025 at 12:00 pm UTC+02:00

Belsőörs - Ház lélekkel | Veszprem

J\u00d3GA21
Publisher/HostJÓGA21
\u0150szi j\u00f3gat\u00e1bor
Advertisement
Őszi kezdő jógatábor | 2025. október 9-12. között
A TERV
A 2025-ös októberi kezdő jógatábor célja, hogy az alapvetően kezdőknek szóló fizikai gyakorlatok erőssé, rugalmassá és hajlékonnyá tegyenek, míg a jóga más eszközeinek segítségével egyre közelebb kerülj egy csendes, békés állapothoz.
MIK IS EZEK AZ ESZKÖZÖK?
Minden reggel finom mellkasnyitással, légző-, illetve pránajáma gyakorlatokkal ébredünk, a napközbeni ászana gyakorlások után pedig rövid meditációs gyakorlatokat végzünk. Számíts arra, hogy ebben a táborban hangsúlyos szerepet kapnak a jógafilozófiából is ismerhető fogalmak: a brahmacsarja/önmegtartóztatás és a szantósa/megelégedettség fogalmak.
FELVÉTELEK
A tábori gyakorlásokról felvétel készül, amit minden résztvevő egy éven keresztül elér a Youtubon a gmail-es fiókja használatával. Közel 800 perc gyakorlás felvételére tudsz a tábor után is gyakorolni online.
KINEK AJÁNLOM EZT A JÓGATÁBORT?
A tábort egyaránt ajánlom teljesen kezdő és haladó gyakorlóknak is. A több napon keresztül tartó intenzív gyakorlás remek lehetőség a kezdők és a haladók számára is, hogy elmélyüljenek a jóga különböző technikáiban, ezzel együtt mélyebb ismeretet szerezzenek önmagukról.
MIT CSINÁLUNK, AMIKOR NINCS GYAKORLÁS?
Ki, mit… Beszélgetünk, olvasunk, pihegünk, lógatjuk vagy épp járatjuk a lábunkat, zenét hallgatunk vagy csendben vagyunk. És persze a mostmár hagyományosnak tekinthető (opcionális) közös sütisütés is lesz.
TUDATOS ÉTKEZÉS
Az elmúlt évek tapasztalata alapján ebben a táborban változtatunk a közös étkezési szokásainkon. Lassítani fogunk, és tudatosabban fogjuk Csilla által (vagy saját magunk által) elkészített ételeket elfogyasztani. Hányszor rágsz meg egy falatot?! Tényleg érzed az étel ízét, állagát?! Most lesz rá lehetőséged megérezni azt, amit érzel nem csak a gyakorlások, hanem az étkezések alatt is.
MIT ESZÜNK?
A vega meleg ebédet a háziak biztosítják számunkra. (Kisebb létszám esetén ez változhat, de a vega menüre biztosan számíthatsz.) Ha ételallergiád lenne, kérlek jelezd a jelentkezéseddel egy időben! A hideg reggelit és hideg vacsorát közösen tervezzük meg, és készítjük el saját magunk számára. Számíthatsz: tejre, gabona italra, joghurtra, müzlire, tojásra, sajtokra, kenceficékre, péksüteményekre, sok zöldségre és még több gyümölcsre. Igen, édesség is lesz.
KI, HOL ALSZIK?
A gyakorló térrel egy házban több szoba is van. Létszámtól függően vagy 2 vagy 3 ágyas szobákban fogunk aludni.
MIT HOZZ MAGADDAL?
- Jógaszőnyeget
- Egy meditációs párnát, jóga téglát (vagy csak egy nagy méretű vastag könyvet)
- Hevedert (vagy egy erős kendőt)
- Plédet, amivel takarózni tudsz a relaxáció alatt
- Kényelmes öltözéket, vízhatlan cipőt
- És olyan pici vízhatlan ülőalkalmatosságot, amin az erdőben is tudsz ücsörögni nedvesebb idő esetén is.
(Ha valamelyik eszközre szükséged lenne, és nincs a birtokodban, barátoktól, ismerősöktől sem tudsz kölcsönkérni, akkor kérlek jelezed, és igyekszünk kisegíteni, ha módunkban áll.)
LEUTAZÁS
A leutazás egyénileg sajátköltségen történik, de a tábor előtti napokban segítünk a telekocsis rendszer megszervezésében.
A TÁBORT TARTJA
Kardos Zsuzsi, jóga-, meditáció-, és pránajámaoktató
CÍM:
Belsőörs – Ház lélekkel
Felsőörs, Hóvirág u. 24, 8227
Ha kérdésed lenne a táborral kapcsolatban, hívj fel minket!
+36206628300

A TÁBOR PROGRAMJA
CSÜTÖRTÖK
10.30-ig Érkezés
11.00-12.30 Hatha jóga
13.00 Ebéd
16.00-18.00 Hatha jóga
18.15 Vacsora
19.30 Esti közös vezetett beszélgetés
PÉNTEK
7.00-8.00 Mellkasnyitás légzőgyakorlatokkal
8.15 Reggeli
10.30-12.00 Hatha jóga
12.15 Ebéd
16.00-18.00 Hatha jóga
18.15 Vacsora
19.30 Közös vezetett játékok
SZOMBAT
7.00-8.00 Mellkasnyitás légzőgyakorlatokkal
8.15 Reggeli
10.30-12.00 Hatha jóga
12.15 Ebéd
16.00-18.00 Hatha jóga
18.15 Vacsora
19.30 Esti közös vezetett beszélgetés
VASÁRNAP
7.00-9.30 Integrált gyakorlás
9.45 Reggeli
12.00 Hazindulás
A TÁBOR ÁRA
4 nap, 3 éjszaka, teljes ellátással, önálló leutazással
153.000.- forint helyett early bird kedvezménnyel 138.000.- forint
Kétágyas szoba felár: 49.000.-/szoba (ha szeretnél pároddal, barátoddal, barátnőddel, gyakorló társaddal csak ketten egy szobában lenni.)
A programra az előjelentkezést megnyitottuk. Ezen a linken tudsz előregisztrálni: https://joga21.hu/oszi-kezdo-jogatabor-2025-oktober-9-12/
Hamarosan pedig a Motibro felületén is tudsz jelentkezni, ahol a helyed 68.000 forint befizetésével tudod biztosítani. Ha a részvételedet az esemény előtt egy hónappal, vagy az előtti időpontban mondod le, akkor az első részlet teljes összegét visszafizetjük. Ha a részvételt 2-4 héttel az esemény előtt mondod le, akkor csak abban az esetben tudjuk visszautalni számodra, ha minden helyet sikerül feltöltenünk. Kérlek, a fennmaradó összeget a tábor első napjáig rendezd átutalással, (vagy a helyszínen készpénzben) a tábor előtt pár nappal fogsz róla kapni egy elektronikus számlát! A tábort 8 jelentkezőtől tudjuk megtartani. A maximális létszám 15 fő.
A házhoz csodás szaunatartozik, a kert alján futó patakban lévő merülővel. A szauna ára 2 órás használatának díjja 15.000 forint, melyet az élvezőinek a helyszínen közvetlenül a háziaknak kell fizetni.
A programváltozást nem tervezzük, de a jogát fenntartjuk.
PROGRAMON KÍVÜLI PROGRAMOK
- Süti sütés
- Közös vagy önálló séta az erdőben, patak parti ücsörgés
- Pirkadati szemlélődés
- Szauna, patakparti merülővel

Kezdőknek és haladóknak
Hogy lehet ezt egyszerre? A tapasztalat az, hogy a már haladónak mondható gyakorlók nagy erővel húzzák fel a kezdőket, akár már az első gyakorlás közben is. Persze fontos kérdés, hogy kit mondhatunk kezdőnek és kit haladónak. Az én óráimat amiatt mondhatjuk kezdő órának, mert nincs olyan gyakorlat, amit ne tudna bárki elvégezni, vagy legalább ne tudna elindulni az úton az ászana (testhelyzet, póz) felé. Mégis haladónak nevezhetünk bizonyos óráimat, mert az ászanákban olyan elmélyüléssel helyezkednek bele a gyakorlók, ami haladó koncentrációt igényel. Szóval ez a tábor azoknak szól, akik egyszerű ászanákon keresztül szeretnék megismerni a jóga, és ezzel együtt a saját mélységüket is.
Majdnem 10 év gyakorlás után tapasztaltam meg, hogy az elmélyült csendes gyakorlásokat is megszakíthat harsány nevetés. A jógaóra alatti nevetés nem szentségtörés. Sőt. Ráadásul egy-egy mosolygós pillanat után még fókuszáltabb tud lenni a gyakorlás. A hatha jógában erővonalak mentén mozdulunk. Az ellentétekből igyekszünk egyensúlyt képezni. Így törekszem én is arra, hogy az óráimon a nevetés, a komolyság, az intenzív gyakorlás és az ellazulás egyensúlyt teremtsen.
– Kardos Zsuzsi
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Belsőörs - Ház lélekkel, Zenevölgy hotel, Felsőörs 8227, Magyarország, Veszprem, Hungary

Sharing is Caring:

More Events in Veszprem

Tudom\u00e1nyos Stand Up! M\u00e9r\u0151 L\u00e1szl\u00f3: Mesters\u00e9ges intelligencia \/ AJKA
Wed, 08 Oct at 07:00 pm Tudományos Stand Up! Mérő László: Mesterséges intelligencia / AJKA

Szabadság tér 13., Ajka, Hungary, 8400

XVII. Orsz\u00e1gos Pszichodr\u00e1ma Kongresszus
Fri, 10 Oct at 09:00 am XVII. Országos Pszichodráma Kongresszus

ActiCity Veszprém

Bakonyi Barangol\u00e1s
Sat, 11 Oct at 06:15 am Bakonyi Barangolás

Szent Gellért tér 9, Bakonybél 8427, Magyarország

GEO-GASZTRO Veszpr\u00e9m Geopolisz - Pajta Bort\u00e1r l\u00e1togat\u00e1ssal \u00e9s k\u00f3stol\u00f3val 10.11.
Sat, 11 Oct at 03:00 pm GEO-GASZTRO Veszprém Geopolisz - Pajta Bortár látogatással és kóstolóval 10.11.

Vízvezetéki Gépház Víziközmű Múzeum

ANDY KRAFT @Pekedli
Sat, 11 Oct at 10:00 pm ANDY KRAFT @Pekedli

Rákóczi Ferenc utca 1., Veszprém, Hungary, 8200

Orvos-T\u00f3th No\u00e9mi el\u0151ad\u00e1sa \/ Veszpr\u00e9m
Thu, 16 Oct at 06:00 pm Orvos-Tóth Noémi előadása / Veszprém

Hangvilla Veszprém

XI. \u0150szi Kab-hegy 12 \u00e9s 25 km
Sat, 18 Oct at 09:00 am XI. Őszi Kab-hegy 12 és 25 km

Úrkút Zizi Étterem

Veszprem is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Veszprem Events