Advertisement
A sérült gyermeket nevelő szülők veszteségei sokáig érintetlenek, hiszen a szülők számára a diagnózist követően a gyerekük állapota kerül a fókuszba. Évekig is eltarthat, mire az élet elkezd egy olyan mederben zajlani, amikor a saját életükben bekövetkezett változásokhoz és veszteségekhez is hozzáférnek.
A veszteségek azonban addig is dolgoznak a háttérben kontrollálatlan érzésekben, nehéz kommunikációs helyzetekben, belső szorongás formájában megjelenik.
Az előadáson a veszteségek sajátosságairól lesz szó és a sérült gyereket nevelő szülők veszteségeit feldolgozó csoportok felszabadító erejéről és tapasztalatairól. A veszteségfeldolgozás ugyanis a mentálhigiénénk része: ha hozzáférünk a veszteségeinkhez és eligazodunk bennük, akkor az élethelyzetből adódó további változások és várhatóan kiegészülő veszteségekre is van mintázatunk, gyakorlatunk – ez pedig olyan erőforrás, ami segít megelőzni a kontrollálhatatlanság megélését.
A sorstársi önsegítő csoportok pedig azért rendhagyóak, mert nem a gyerekekről és a gyerekekért jönnek létre a veszteségfeldolgozás érdekében, hanem a szülők saját magukért és vesznek részt benne és tapasztalják meg a sorstársi támogatás erejét.
A Hátrányból előnyt! program keretében ez az alkalom ebben nyújt támogatást.
Kánya Kinga előadóról:
Szociológus, 2002 óta esélyegyenlőségi, kooperatív közösség-fejlesztő folyamatokban, női esélyegyenlőségi és érdekérvényesítő
programokban dolgozik. A sérült gyermeket nevelő szülők veszte-ségeinek sajátosságait feltáró felmérés után átfogó programot dolgozott ki. Szakembereket képez, az érintettek számára veszte-ség feldolgozó csoportokat tart. A gyászolókat segítő Napfogyatkozás Egyesület elnöke.
Kérjük regisztráljon:
https://forms.gle/McnWVKTtWmFiB8YRA
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Motiváció Alapítvány Budapest Honvéd utca 22., Honvéd utca 22, Budapest 1055, Magyarország,Budapest, Hungary