Advertisement
?Teollisuuskatu 9, Helsinki (Центр допомоги українцям Товариства українців у Фінляндії)? «Жити попри все» – збірка історій 11 українок різних професій і з різних регіонів України, які розповідають про пережитий досвід війни. Історії охоплюють події з 2014 по 2022 роки. Авторки відверто написали про життя в російській окупації, втрату рідних, майна та здоров’я, полон, сексуальне та гендерно зумовлене насилля.
На презентації будуть присутні авторки окремих історій: Наталія Логозинська та Олена Німаніхіна.
??Наталія Логозинська, родом із Бродів на Львівщині, з 2016 року жила з родиною у Маріуполі, звідки виїхала 15 квітня 2022 року. «Аж нарешті в дорозі я реву. Як прорвало. Місто зруйноване вщент. Трясе, все витрясаючи в дорозі. Дороги розбиті. Будинки обвуглені. Нікого ніде немає, ніби ми останні вцілілі люди. Їдемо через пекло», – так описує вона в книжці евакуацію з рідного міста. Разом з чоловіком вони переїхали до Естонії. За активну волонтерську позицію Наталя отримала від Президента Естонії нагороду «Волонтер 2022 року».
??Олена Німахіна народилася у місті Українськ на Донеччині. Мала власний бізнес з виробництва жіночого одягу VELNA. Двіча мусила втікати від війни: у 2014 році – з Донецька, у 2022 - з Українська. «І я ніби жива, але помер мій навколишній світ. Усе те, що було мені дорогим, що мене мотивувало, наповнювало, – в один момент померло. У мене немає довідки, звичного кола спілкування, у мене немає справи мого життя, немає улюблених речей. Я не маю можливості розглядати свої світлини: чорно-білі, з мого дитинства, з моїх шкільних і студентських років…у», – пише Олена. Зараз вона живе у Молдові і працює в міжнародній благодійній організації.
Книга створена для всіх українців та людей інших національностей, які переживають гіркі досвіди війни та потребують прикладів опори для продовження життя та боротьби. Вагомою частиною авторських історій є розповіді про те, що їх підтримувало під час цих потрясінь і продовжує підтримувати.
Ініціатором створення і видання книги «Жити попри все» є ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», яка з 2014 року документує порушення прав людини, пов’язані з війною. Підтримка – Східно-український фонд громадських ініціатив.
На презентації можна буде придбати книгу за донат від 20 евро.
Безкоштовно книгу можна завантажити за лінком: https://totalaction.org.ua/books/48?fbclid=IwY2xjawFZYqZleHRuA2FlbQIxMQABHb80rFHCXpfZWpPCP7BVpPeLosrKD0LTyiI1I_KuEGip6JO57SQE4bZtPA_aem_4IFNa_qryEDLvo-aEC9ckQ
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Teollisuuskatu 9, FI-00510 Helsinki, Suomi, Teollisuuskatu 11, FI-00510 Helsinki, Suomi,Helsinki, Finland