Advertisement
Välkommen till en härlig bokcirkel online!Bokcirkel med studier av yogaskrifter
Vi läser två böcker från litteraturlistan som vi träffas och flekterar och diskuterar runt. Allt i en trygg och öppenhjärtigt miljö. Bokcirkeln är online 5 ggr.
De här helgen ingår i "Yoga fördjupning & lärarutbildning 2025" men kan tas separat. Se hela beskrivningen: https://www.yogacompaniet.se/yogateacher
"Har du passion för yoga? Nu kan du fördjupa dig i yogan på Yogacompaniet. Du kan sedan välja att ta ett vidare steg och diplomera dig som yogalärare. Grunden i utbildningen är hämtad från de bästa delarna av vinyasa yogan, kundaliniyogan och yin yogan (Multi Style Yoga [Teacher] Training). Vi träffas några långhelger och har lärarledda klasser. Där emellan lär vi oss att praktisera och fördjupa oss i yogan på egen hand. Givetvis med mentorstöd och kontakt med vårt community. 100+50h totalt för att bli yogalärare med möjlighet att bygga på med ytterligare 50h."
Investering:
Enstaka helger 3500 kr inkl utbildningsmaterial, mat, tea och snacks. (För 6 helger inkl diplomering 150 h och bokcirkel 18 750 kr)
Skicka in din anmälan till [email protected] med alla dina uppgifter så får du faktura vid anmälan.
Annan praktisk information:
Utbildningarna kommer att hållas i Tranås eller i närheten av Tranås.
Vi kommer att få en spännande tid tillsamman!
Namasté, Sat Nam & om Shanti
HÅLL DIG FRISK & GLAD 💚💚
Britta T.
Huvudlärare: Britta Thurfjell
https://www.yogaalliance.org/TeacherPublicProfile?tid=136699
Anmäl ditt intresse här: [email protected]
Beskriv dig själv och varför du vill fördjupa dig i yogans värld!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Yogacompaniet Tranås, Falkgatan 7B, SE-573 33 Tranås, Sverige, Tranås, Sweden
Tickets