Advertisement
Szanowni Państwo,
mamy przyjemność ogłosić, iż 6 grudnia 2024 r.
odbędzie się XV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu: Teoria i praktyka terapeutyczna pt. Miłość-nienawiść w relacji psychoterapeutycznej.
Do udziału w konferencji i podzielenia się swoim doświadczeniem i refleksjami zaprosiliśmy doświadczonych specjalistów: prof. Alessandra Lemma, dr Lech Kalita, mgr Ewa Drążkowska-Zielińska.
Tematyka tegorocznej konferencji obejmować będzie zagadnienia związane z podstawowymi i jednocześnie najgłębszymi zjawiskami w relacji psychoterapeutycznej: miłością, nienawiścią, reparacją, wdzięcznością i żałobą.
🟨 Program Konferencji:
🟡10:00 – 11:00 Rejestracja
🟡11:00-11:20 Otwarcie Konferencji
🟡11:20-12:30 mgr Ewa Drążkowska-Zielińska
Czemu nie? Uwagi o miłości, wolności i percepcji zdalnej
🟡12:30-13:40 dr hab. Bernadetta Janusz
O uderzeniu samobójczej śmierci i o przyjęciu tego w procesie psychoterapii
🟡13:40-14:20 Przerwa na kawę
🟡14:20-15:30 dr Lech Kalita
Dlaczego nienawidzę psychoanalizy
🟡15:30-16:00 Przerwa na kawę
🟡16:00-17:30 prof. Alessandra Lemma (online)
Hoping for the ’unhoped’ / Nadzieja na „niespodziewane”
🟠 prof. Alessandra Lemma, członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, profesorka wizytująca na Wydziale Psychoanalizy University College w Londynie, konsultantka Centrum Anny Freud, profesorka wizytująca Centro Winnicott w Rzymie. Przez 16 lat pracowała w klinice Tavistock, gdzie pełniła funkcje kierowniczki wydziału psychologii i profesorki terapii psychologicznej we współpracy z Uniwersytetem w Essex. Została laureatką Nagrody Sigourney za rok 2022 w uznaniu jej wkładu teoretycznego i klinicznego w zrozumienie modyfikacji ciała, wpływu technologii na funkcjonowanie psychiczne oraz tożsamość osób transpłciowych, a także za jej wysiłki na rzecz opracowania i upowszechnienia na całym świecie krótkoterminowej interwencji psychoanalitycznej zaburzeń nastroju. Jest byłą redaktorką naczelną serii wydawniczej The New Library of Psychoanalysis i obecną przewodniczącą zarządu International Journal of Psychoanalysis. Opublikowała wiele prac na temat psychoanalizy, traumy, ciała i transpłciowości. Jej najnowsza książka to: First Principles: Applied Ethics for Psychoanalytic Practice (Oxford University Press, 2023). W 2025 r. ukaże się: Introduction to the Practice of Psychoanalytic Psychotherapy (trzecie wydanie).
🟠dr Lech Kalita, psycholog, psychoterapeuta oraz superwizor i konsultant pracy wielu publicznych placówek opieki zdrowotnej i opieki społecznej. Jest także autorem i tłumaczem licznych publikacji poświęconych psychoterapii. Współzałożyciel i członek zarządu Centrum Terapii Depresji. Szczególne obszary jego klinicznych zainteresowań i kompetencji to głębokie zaburzenia osobowości, stany psychotyczne oraz głębokie, chroniczne depresje. Od 2018 roku prowadzi autorskie seminarium Wczesne stany umysłu, poświęcone klasycznym i współczesnym sposobom pracy klinicznej z pacjentami doświadczającymi poważnych trudności psychicznych. Autor książki Rytmy otchłani. Rozważania o wczesnych stanach umysłu (Oficyna Wydawnicza Fundament).
🟠 mgr Ewa Drążkowska – Zielińska, superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
W pracy zawodowej interesuje się pograniczem psychoanalizy i sztuki, jak i psychoanalizy i sportu. Bada zjawisko regresji i możliwości wykorzystania jej dla rozwoju; napisała kilka artykułów, jest współredaktorką książki Podręcznik pomagania, oraz współautorką książki Kino i Psychoanaliza, była redaktorką naczelną Biuletynu PTPP. Angażuje się w krzewienie myśli psychoanalitycznej prowadząc szkolenia, superwizje indywidualne i zespołów terapeutycznych.
Prywatnie matka dwojga dorosłych dzieci, od wielu lat trenuje jeździectwo.
🟠 dr hab. Bernadetta Janusz - etnolożka i psycholożka, specjalistka psychologii klinicznej, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, jedna z fundatorek i członkini Rady Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku”, adiunktka w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Ukończyła szkolenia w zakresie psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalitycznej i systemowej. Szkoliła się w Anna Freud Center w zakresie diagnozy mentalizacji oraz w Portland Institute of Loss and Transition w zakresie pracy z powikłaną żałobą. Aktualnie kieruje Zakładem Psychologii i Psychoterapii Systemowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo interesuje się zagadnieniami związanymi z procesem żałoby oraz rolą rytuałów we współczesnej kulturze
🔵Udział płatny:
Zapisy: https://konferencja.raclawicka.gda.pl
🔹 w pierwszym terminie - 400,00 zł (płatne od 02 września do 31 października 2024 r.),
🔹 w drugim terminie - 450,00 zł (płatne od 1 listopada 2024 r. do 22 listopada 2024 r.).
🔵Udział nieodpłatny:
Zapisy: https://konferencja.raclawicka.gda.pl
Z nieodpłatnego udziału w Konferencji mogą skorzystać:
🔹studenci Uniwersytetu Gdańskiego
🔹realizatorzy i partnerzy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska na lata 2024 - 2026.
Każda osoba musi zapisać się indywidualnie nie przyjmujemy zgłoszeń grupowych! Liczba bezpłatnych miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
🟢 W jaki sposób dojechać na Konferencję?
Link do lokalizacji:
https://goo.gl/maps/CpxTif4DfGKZ1ePM7
Wydział Nauk Społecznych
ul. Jana Bażyńskiego 4
80-309 Gdańsk
Dojazd komunikacją zbiorową
🚋 Tramwaj (Linie nr 6, 11, 12) (5 minut pieszo)
przystanek Bażyńskiego
🚇Szybką Koleją Miejską (6 minut pieszo)
Przystanek Gdańsk Przymorze-Uniwersytet
Dojazd samochodem
Z uwagi na ograniczenia wjazdu samochodów na teren Uniwersytetu Gdańskiego dla osób spoza UG, możliwe jest skorzystanie z pobliskich odpłatnych parkingów:
🚗 Dwa parkingi przy SKM Przymorze-Uniwersytet ul. Słupska
🚗 Parking przy Hali Olivia, ul. Jana Bażyńskiego 2
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ulica Jana Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk, Polska,Gdansk, Poland