Advertisement
WYRD kunyhó FEBRUÁR 8…A következő hármas kört május 10.-én nyitjuk. :)
Mi az a WYRD kunyhó? Válasz itt: https://karabaksa-klan.hu/index.php/wyrd-kunyho/
Egyeztetés és chat: https://m.me/ch/AbZEvkqySYKS10HT/
Február 8.-án ismét „templom”, azaz kunyhó. Zárjuk a hármas kört.
Tűzgyújtás 11:00
Télen itt az magunkba fordulás ideje és a felkészülésé a jövő évre.
A kunyhó azért működik a tapasztalataim alapján mindennél jobban, mert ami imát megfogalmazol, azért fizetsz is a saját” szenvedéseddel”, hisz meleg van, sötét van… Akár Odint, akár szinte bármelyik más főbb istent nézem, mindegyik a tudást, megvilágosodást a saját szenvedése árán kapta meg. És kik vagyunk mi hozzájuk képest, hogy kerülő úton tegyük ezt meg? Erre tökéletes a szememben egy izzasztókunyhó. Fizetünk az imákért és Ők is másképpen állnak hát hozzá. Hogy mennyit fizetünk? Amekkorák az imáink. 🙂 Rajtunk múlik..
Miért kicsit másképp?
Az elején közösen tesszük össze az étket, amit a végén közösen elfogyasztunk. A szer tüze mellett ( de külön tüzön ) készül el. Hogy mi, majd kiderül, létszám függő. 🙂
Szer végén leülünk a nagy asztalok mellé "megosztókör" gyanánt és ott beszéljük ki az élményeket és ami bennünk van. Jelképesen a halál után mindannyian fent ülünk Valhallában a "Nagy Csarnokban" a nagy asztal körül... Ezzel visszafogjuk kicsit a gyors szétszéledést is. 🙂 Az "együtt lét" fontos minden klán és törzs életében.
Ez a záró kunyhó egyben egyfajta „rúna szertartás” is lesz, azaz megjelenítjük a rúnák erejét.
Mindenki húz magának majd egy rúnát a szütyőből arra az imára vagy célra gondolva, amivel beül a kunyhóba. És a szütyő azt adja neki, amire az adott célhoz szüksége lesz. Ez a rúna felkerül rá (lemosható módon persze ) és végig segíteni fogja őt a folyamatában egészen addig, míg ki nem jön a kunyhóból.
Kunyhó
3 kör.
I. Emlékezés köre
II. Imák köre
III. "Fizetség” köre...
Nem az éneklésen lesz a hangsúly! Inkább az emlékezés, az ima, az isteneink ( mindenkinek a sajátja ) vannak előtérben. Épp ezért érdemes és kell (!) is készülni… Persze ha az jön, hogy kiszakad egy-egy ének az emlékezés vagy imák közben, az teljesen rendben van. 🙂
Az emlékezés köre nem más, mint tiszteletadás az Istenek felé. Elmesélsz egy történetet a kunyhóban arról, akihez/akikhez imádkozni fogsz. Ez által segítesz fent tartani a létezésüket és még a többiek is emlékezhetnek, tanulhatnak ebből. A tudás fontos és leginkább így tartható fent, és egyben ez egy tiszteletadás feléjük.
Az imák körében mindenki elmondja azt az imát, amiért beült ahhoz az istenhez, akire emlékezett az első körben. Nem kell röviden kivételesen. 🙂 Itt az imák között is felüthetji a fejét egy egy dal.
A fizetség köre…. Nos ekkor mutatjuk meg, mennyire fontosak számunkra az imáink, illetve hozzuk elő magunkból az erőt. Meghalunk, újjá születünk, de újjászületni akkor érdemes, ha több leszel mint a halálod előtt. Így erőt mutatva jövünk a világra, hogy aztán ez az erő vigyen tovább...
A kunyhózás egy újjászületés is egyben. Így mindenki, aki a szertartáson részt vesz, egy család. Így ami ott történik a szertartáson, az ott is marad, „családi körben”. És a szertartás után ebben a családi körben kiengedve, közös vacsorával zárjuk a napot, mely a kunyhó szertartása alatt fog elkészülni.
És pár fontos dolog…
- Egy kunyhó annyit ad, amennyit Te is beleadsz onnantól, hogy elkezdődik a szertartás…
- Egy szertartás akkor kezdődik el, amikor eldöntöd, hogy részt veszel rajta.
- Ha kijössz a kunyhóból menet közben, az nem kudarc. Lehet csak egy üzenet, még nem vagy kész… Ők jobban tudják, bízz bennük. Ha azt mondják gyere ki, akkor ne csinálj belőle hiúsági kérdést. Lehet ami neked nagy ima, arra ők azt mondják kisujjból is megy nekik, ezért nem kérnek többet…
- Sosem oldanak meg semmit helyetted! Te lépsz egyet, majd Ők is. Aztán megvárják, Te mit teszel. Aztán megint lépsz egyet, és Ők is lépnek. És a kunyhó az első lépés….
Ne ülj be, ha:
- szív és érrendszeri betegséggel küzdesz
- klausztrofóbia vagy pánikroham esetén
- másnaposan
- tudatmódosító szerek hatása alatt
- epilepszia esetén
- gyulladásos betegségek esetén, mert a hő bedurranthatja a gyulladást
Koedukált kunyhó, azaz férfiak és nők egyaránt beülhetnek, még akkor is ha holdaznak a hölgyek.
Öltözet... Ami kényelmes, de lehetőleg ne műszálas. Lányoknak hosszú ruha, lepedő, leggings és póló, fiúk nadrág, póló vagy póló nélkül.
Nincs előre megállapított részvételi díj vagy felajánlás, mindenki szabadon dönti el mennyit áldozna rá. Minden adományt visszaforgatunk a Karabaksa Tanyába, hisz ha a Tanya "gyarapszik", akkor ezáltal mi is. Forog a kerék...
"Minden szertartás akkor kezdődik el, amikor eldöntöd, részt veszel rajta..."
Tüzes: Kanizsai Tamás
Vízes: Tímea Nepuka
Rúnafelelős: Török Csaba
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Karabaksa Tanya, Felsőmonostortanya 341, Bugac 6114, Magyarország,Bugac, Kecskemet, Hungary