Wiosenne spacery jubileuszowe

Sat Jun 12 2021 at 11:00 am to 03:00 pm

Zamek Królewski w Warszawie | Warsaw

Publisher/HostZamek Królewski w Warszawie
? Zamkowe Ogrody to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, a wiosną okolica naszego Muzeum szczególnie zachęca do wypoczynku na łonie natury.
?‍??‍♂ Serdecznie zapraszamy więc na "Wiosenne spacery jubileuszowe", towarzyszące obchodom 50-lecia odbudowy Zamku.
__________
"Stoi Warszawa w pięknym położeniu, jak gdyby na wzgórzu, i ma z jednej strony rzekę Wisłę, która biegnie w swym korycie… u stóp murów, a z drugiej przepiękne równiny… Pałac królewski stoi koło bramy…i odpowiada z drugiej strony brzegowi rzeki Wisły z bardzo szerokim widokiem, a ze względu na cechy miejsca jest dość wygodny". Tak opisywał Warszawę legat papieski Gaetani w 1596 roku.
? Zamek Królewski w Warszawie to miejsce wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją historię, ale również malownicze położenie. To właśnie z naszego tarasu widokowego odbywały się niegdyś obserwacje pogody.
Atrakcyjność położenia Zamku dostrzegano już od średniowiecza. Widok sylwety miasta rejestrowano za pomocą malarstwa i rysunków. Najpiękniejsza panorama roztaczała się z doliny rzeki lub jej przeciwległego brzegu. Z wysokiej skarpy, na której stoi Zamek, podziwiano
z kolei królewską rzekę – Wisłę.
? Otoczenie Zamku zachwyca także dzisiaj. Możecie poznać je razem z nami podczas kameralnego zwiedzania. Opowiemy Wam o królewskich królewskich Ogrodach, Dziedzińcu Wielkim, a także placu Zamkowym, który jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym miejscem Warszawy.
? Spotkania będą się odbywać we wiosenne weekendy.
☑ maj: 22, 23, 29, 30
☑ czerwiec 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27
? Bilety: 20 zł/os. dostępne w kasach Zamku oraz online
Zbiórka obok kas biletowych (Brama Grodzka)
Trasa 1: Wokół Zamku, start o godz. 11.00 i 13.00
Trasa 2: Zamkowe Ogrody, start o godz. 12.00 i 14.00
#JubileuszZamku


Event Venue & Nearby Stays

Zamek Królewski w Warszawie, Plac Zamkowy 4, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: